DOLAR: 16.6 TL
EURO: 17.6 TL

ERKEK VE KIZ KURAN KURSU YENİLENEREK EĞİTİME BAŞLADI

2 yıl önce
4.454 kez görüntülendi

ERKEK VE KIZ KURAN KURSU YENİLENEREK EĞİTİME BAŞLADI
Reklam

Espiye ilçe müftülüğünce bakım onarımı yapılarak yenilenen erkek ve kız kuran kursları yeniden hizmete açıldı.
Espiye İlçe müftülüğüne bağlı Merkez Yatılı Erkek ve Site Kız Kuran kursunda Virüs nedeniyle ara verilen eğitim öğretime %30 kapasite ile yeniden başlandı.
“Kur’an kurslarında yüz yüze eğitimler yeniden başladı”
Espiye ilçe Müftüsü Yavuz Koçak, normalleşme süreci ile birlikte 15 Haziran 2020 tarihinde Yatılı Erkek ve Kız Kuran Kurslarında %30 kapasiteyle fizikî mesafe kurallarına uyularak ve ilgili esaslar çerçevesinde eğitimlerin başladığını kaydetti.
Müftü Koçak, Sağlık Bakanlığınca belirlenen “14 Kural” afişinin öğrencilerin görebileceği yerlere asıldığını, uygun yerlere dezenfektan konulduğunu, öğrencilerin kurslara girerken ateşlerinin ölçüldüğünü, kurslarda sık sık havalandırma yapıldığını, sınıf, yatakhane, yemekhane ve diğer ortak kullanım alanlarında maske takmanın zorunlu olduğunu, öğrencilere zorunlu olmadıkça izin kullandırılmayacağını, kronik rahatsızlığı olan ve kursa katılamayan diğer öğrencilerin ise bu süreçte eğitimlerine uzaktan eğitim yolu ile devam edeceğini ifade etti.
Her iki kursun da bakım onarımı yapılarak yenilendiğini belirten Espiye ilçe Müftüsü Yavuz Koçak, “öğrencilerimiz daha güzel ortamda kuran eğitimine başladılar. Kurslarımızın yenilenmesine de maddi ve manevi emeği geçen hayırseverlere teşekkür ediyoruz” dedi.(F.BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık