DOLAR: 16.4 TL
EURO: 17.5 TL

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLADI

3 yıl önce
381 kez görüntülendi

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLADI
Reklam

2018-2019 eğitim öğretim yıl başladı. Espiye’de öğrenciler eğitim öğretim yılının başlamasının heyecanını yaşadı.

Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile Espiye’ de 6400 öğrenci, 425 öğretmen ders başı yaptı.
Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtına Milli Eğitim Müdürlüğünün çeleğinin sunulması saygı duruşu ve istiklal marşı okunmasıyla 2018-2019 eğitim öğretim yılı başladı.
Espiye’de yeni eğitim öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası nedeniyle tören düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Törene Şehit Hüseyin Tahmaz İlk Okulu’nda devam edildi. Okul öğrencileri tarafından Kaymakam Dede Musa Baştürk’e ve Belediye Başkanı Mustafa Karadere’ye çiçek verildi.
Sunuculuğunu okul müdür yardımcısı Pınar Bahadır’ın yaptığı tören, Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Törende Espiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk,Yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.
Öztürk, Eğitim ve öğretimin önemine değinerek; eğitimde büyük başarıların elde edilmesi için de öğretmenler kadar ailelere de büyük görevler düştüğünü ifade etti.
Konuşmaların ardından 1.ve 5.sınıf öğrencilerine ‘Hoş Geldiniz Çiçeği’ verildi. Öğrenciler çeşitli şiirler okudular. Halk oyunları gösterisi sunuldu.
Törene, İlçe Kaymakamı Dede Musa Baştürk, Belediye Başkanı Mustafa Karadere İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ali Dur, İlyas Tiryakioğlu, Emniyet Müdürü A.Osman Hal, ilçe Müftüsü Yavuz Koçak, AK Parti İlçe Başkanı Ali Küçükaydın, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Pınar Karaman, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Samet Önal, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ile öğrenciler katıldı.(FİKRET BIYIK )

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık