DOLAR: 18.5 TL
EURO: 18.1 TL

EGİD RESMEN FAALİYETLERİNE BAŞLADI

4 yıl önce
675 kez görüntülendi

EGİD RESMEN FAALİYETLERİNE BAŞLADI
Reklam

Kısa adı EGİD olan Espiye Genç İşadamları derneği iftar programı düzenleyerek faaliyetlerine başladı.
Hanedan Restaurant’da düzenlenen iftar programına Espiye’li esnaflar ve işadamları geniş katılım gösterdi. İftar yemeğine Espiye Belediyesi Başkan yardımcısı Ali Kemal Akkaya, Esnaf Odası Başkanı Salih Yanık, Chp İlçe Başkanı Burak Güven ve birçok kişi katıldı.
Ezanın okunmasıyla birlikte açılan iftardan sonra Egid Başkanı Eray Tiryaki derneğinin kuruluş amacı ve faaliyetleri hakkında katılımcılara bilgilendirme konuşması yaptı.
Tiryaki,’’ Atatürk ilkelerinin ışığı altında, Türkiye’nin demokratik ve planlı bir düzen içerisinde ekonomik,sosyal ve kültürel alanlarda gelişimine, Espiyeli Genç iş adamları olarak katkıda bulunmak, genç girişimci ve iş adamlarının sorumluluklarını arttırmak ve dayanışma ruhunu geliştirmek yolu ile toplumun sosyo-ekonomik düzeyinin gelişimin katkıda bulunmalarına sağlamak amacıyla kurulan bir dernektir. Egid Giresun’da İstihdam alanında kendinden söz ettirmeyi hedefleyen bir sivil toplum örgütüdür. Nitekim Diğer sivil toplum kuruluşlarında farklı olarak derneğimiz Espiye ilçesinde toplamda 296 çalışanı bulunan yönetici kadrosundan oluşmaktadır. 10 mayıs tarihinde şahsım başkanlığında 16 kurucu üye ile kurulan EGİD üye sayısını bir yıl içerisinde en az 200 üye yapmayı planlamaktadır. Bu kapsamda hızla küreselleşen dünya üzerinde Türkiye’nin hak ettiği yeri alması için, üzerine düşen görevleri yerine getirme gayreti içinde olan ve her türlü gelişmeyi ve yeniliği yakından takip eden EGİD, Türkiye’deki istihdam sektöründe kendinden söz ettirmeyi hedefleyen bir sivil toplum örgütüdür. Kurulduğu aydan itibaren Espiye ilçesinde sorunları tartışan analizini yapan ilk hedef olarak ilçesindeki eğitime ve yardıma muhtaç insanlarımıza el uzatarak faaliyetlerine başlamıştır’’dedi. (Taner Karaman)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık