DOLAR: 18.6 TL
EURO: 18.4 TL

CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU

4 yıl önce
500 kez görüntülendi

CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU
Reklam

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94’ncü yıldönümü, Espiye’de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Cumhuriyetin ilan edilişinin 94’ncü yıldönümü, her yerde olduğu gibi, Espiye’de de coşkuyla kutlandı.

28 Ekim de Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başlayan kutlamalar,29 Ekim günü Pazar yerinde düzenlenen tören ile devam etti.

Tören öncesi Kaymakamlık makamında Kaymakam Hasan Hüseyin Uzan tebrikleri kabul etti.Bayram kutlamalarına Pazar yeri alanında devam edildi.

Tören de,Espiye Kaymakamı Hasan Hüseyin Uzan ve Belediye Başkanı Mustafa Karadere, mülki erkanın,öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. Kaymakam Hasan Hüseyin Uzan, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Öğrenciler tarafından şiirler okundu, Halk Oyunları gösterileri sunuldu. Cumhuriyet Haftası dolayısıyla ilçedeki okullar arasında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Bayram Törenine Kaymakam Hasan Hüseyin Uzan, Belediye Başkanı Mustafa Karadere,AK Parti ilçe başkanı Ali Küçükaydın,İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Erden Aktaş,İlçe Emniyet Müdürü Ensar Kocatürk,İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk,İlçe müftüsü Yavuz Koçak,Daire müdürleri,Siyasi Parti temsilcileri,öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören protokolün önünden bando eşliğinde tüm öğrencilerin geçişiyle son buldu. *Yeliz KABAGÖZ*

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık