DOLAR: 15.9 TL
EURO: 16.9 TL

CUMA NAMAZI EDA EDiLDi

1 yıl önce
214 kez görüntülendi

CUMA NAMAZI EDA EDiLDi
Reklam

Espiye ilçesinde normalleşme süreci kapsamında ilk kez Cuma namazı cami avlularında ve Pazar yerinde kılındı.
Korona virüs salgını tedbirleri nedeniyle 13 Mart tarihinden itibaren camilerde cemaatle namaz kılmaya ara verilmişti. Normalleşme planları kapsamında ilk kez cemaatle birlikte cami bahçelerinde ve Pazar yerinde Cuma namazı eda edildi.
Espiye Merkez Cami, Ulu Cami, Esentepe Mah.Cami, Adabük Fatih Cami, Pazar yerinde, ilçeye bağlı Mahalle ve köyler ile Karaovacık yayalasında belirlenen yerlerde sosyal mesafe kuralına uygun olarak 1.5 metre aralıklarla cemaatin saf düzeni sağlanarak Cuma namazı kılındı.
Pazar yerinde İlçe Müftüsü Yavuz Koçak’ın kıldırdığı cama namazının ardından topluca dua edildi.
“ Şükürler olsun camilerimize yeniden kavuştuk”
Cami bahçelerinin hazırlanmasında emeği geçen yetkililere ve din görevlilerine teşekkür eden Espiye ilçe Müftüsü Yavuz Koçak, Şükürler olsun camilerimize yeniden kavuştuk. Şükürler olsun birlikte rükû, birlikte secde, birlikte dua ederek kulluğumuzu Rabbimize arz ettik.
İki buçuk aydır mihraplarımız minberlerimiz bizden, biz de onlardan ayrı kaldık, bizleri bu güne yeniden kavuşturan rabbimize hamd olsun” dedi.
Aylar sonra cuma namazını kılmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden vatandaşlar, bu virüs salgınının kısa sürede bitmesi temennisinde bulundular.
Türkiye Diyanet Vakfı Espiye Şubesi tarafından Cuma Namazı öncesi Kurban kesilerek, eti yardıma muhtaç vatandaşlara dağıtıldı. (FİKRET BIYIK-AHMET TURAN )

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık