DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.3 TL

ÇPAL ÖĞRENCİLERİ ÖRNEK PROJE BAŞLATTI

3 yıl önce
572 kez görüntülendi

ÇPAL ÖĞRENCİLERİ ÖRNEK PROJE BAŞLATTI
Reklam

Espiye Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından örnek bir projeye imza atıldı. Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” projesi kapsamında Espiye 75.Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri
Hasta ve yaşlı, bakıma muhtaç aileler ile buluştu.

Projenin ilk haftası aileler ile tanışıldı ve ev tespitleri gerçekleştirildi. Daha sonra yapılan ziyaretlerde, yaşlı bireye ve yaşadığı ortama yönelik gözlemler yapılarak ihtiyaçları tespit edildi.
Yapılan tespitler doğrultusunda ihtiyaçlar karşılanmaya çalışıldı. Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” projesi kapsamında Hasta ve Yaşlı, bakıma muhtaç aileleri belirledikten sonra Espiye 75.Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi okul müdürü Deniz Aldemir nezaretinde Hasta ve Yaşlı Hizmetleri alanı öğretmen ve öğrencileri, Espiye Adabük mahallesinde ikamet eden şeker ve tansiyon hastası Emine Torun ve ailesini ziyaret ettiler. Emine Torun’un tansiyonunu, ateşini ve kan şekerini ölçen öğrenciler, kullandıkları ilaçlar hakkında bilgi alarak, daha iyi tedavi yollarını anlattılar. Ayrıca kullandıkları ilaçları kontrol ederek günü geçmiş olanları ayıkladılar.
Okul müdürü Deniz Aldemir konuyla ilgili olarak Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” projesi ile öğrencilerimiz gerçek yaşamda hasta ve yaşlı vatandaşlarımızı birebir görerek, ileriki meslek yaşantılarında çok faydalı bilgi sahibi oldular. Bu proje kapsamında öğrencilerimiz evde staj yapma imkânını yakaladılar.
Bu proje öğrencilerimiz için çok faydalı oldu. Öğrencilerimizde merhamet duygusunu geliştirirken, hastası olan ailelerin bir nebze olsun sıkıntılarını gidermeye çalıştılar. Bu projede yer alan öğrencilerimiz okulumuz tarafından yürütülen Erasmus Plus projesi ile Avrupa’da da staj yapma imkanı buldular. Orada da edindikleri deneyim ile hastanın kişisel bakımı, hasta psikolojisi, ilaç kullanımı, enfeksiyondan korunma gibi teknik bilgileri ailelere aktardılar.
Öğrencilerimizin yaşlı ve hasta aile fertlerinden aldığı dua her şeye değer” dedi. (FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık