DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.3 TL

CİN ŞİŞEDEN ÇIKTI MI?

5 yıl önce
569 kez görüntülendi

CİN ŞİŞEDEN ÇIKTI MI?
Reklam

Reisi cumhur, bu ara, kendi deyimiyle “diklenmeden, dik durarak” sesini yükseltiyor, dünyaya.  Bir gün bakıyorsunuz AB’ye, bir gün ABD’ye, bir gün Almanya’ya, bir gün İsrail’e bir gün İslam ülkelerine mesaj veriyor. Bu hâl neye işaret? Türkiye olarak o kadar güçlendik mi? Dünya çapında bir mucidimiz mi oldu? Sanayi üretiminde şaha mı kalktık? Kişi başına düşen gelirimiz zirve, Türk lirasının değeri tavan mı yaptı? Bu dik duruş, bu kadar özgüven neyin nesi? Gerçekten dış güçlere baş eğmeyen bir Türkiye olabildik mi?

Türkiye’yi yıllardır kapısında bekleten AB’ye laf sokunca,  AB bize kollarını mı açacak? ABD’ye “olmaz olsun, böyle dostluk” deyince, Türkiye’ye düşmanlık  için araç olarak kullandığı, silah yardımında sınır tanımadığı, hatta insansız hava aracı (İHA) bile verdiği pkk ve türevi terör örgütlerini desteklemekten, ülkemizi zayıf düşürme emelinden vaz mı geçecek? Marka değerlerinin tiryakisi olduğumuz  Almanya’ya verip veriştirince, ajanlarını geri çekip kanatları altına aldıkları fetöcü ve pkk’lı hainleri bize teslim mi edecek? Kudüs’ten ve bilhassa Mescid-i Aksâ’dan İslam’ı silip süpürmeye çalışan, Filistin halkına zulümde sınır tanımayan İsrail’e diklenince yahudiler pes mi edecek? Uluslararası en basit bir meselede bile bir araya gelemeyen İslam Ülkelerinin başlarına taş düşürünce, uyanacatklar mı? ‘’Dünya, beşten büyüktür” deyince BM’yi, dünyayı parselleyen beşli çete (Abd, Çin, Rusya, İngiltere, Fransa ve yamakları Almanya) dünyayı sömürmekten, veto haklarını kullanmaktan vaz mı geçecekler?

Bu soruların herkese göre bir cevabı vardır, elbet. Ama en azından birinin, birilerinin bunları söylemesi  gerek değil mi? Bilesiniz ki reisin bu tavrı ne “yağmasan da gürle” tavrıdır ne de “baskın basanındır” tavrıdır. Günümüzde egemen devletlere dur demek için sadece silahlı güç gerekmez. Milli birlik, bilimsellik, güçlü bir siyasi liderlik, iyi bir ekonomi, yetişmiş nüfus,  uluslararası nitelikte örgütlenme, lobicilik vb güçlerin varlığı silahlardan da  önemlidir. Son yıllarda bu alanlarda  kat kat mesafe aldığımız ortada. EvelAllah, Türkler büyük ve kadim bir millettir. Bunu gür bir sesle dillendiren, hem Türkiye’mize hem de gezegenimize sorun çıkaran devletlerin suçlarını yüzlerine haykıran bir liderin varlığı birilerini rahatsız ediyorsa demek ki ülke olarak doğru yoldayız. Mevcut dünya düzeninin yarattığı madur ve mazlum  insanların sesi olmaya başlamışsak medeniyet kodlarımıza dönüyoruz, demektir. Ülkemize ve insanımıza gücümüzü hissettiren, milletimizin çıkarlarına, insanlığın haklarına  sahip çıkan bir duruş düşmanlarımızı  ürkütüyorsa  cin şişeden çıkmak için hareketlenmiş demektir. Bize düşen, reise “bizim bizden başka dostumuz yok” dedirten şartların idraki içinde çok ama çok çalışmak…“Cin şişeden çıktı” havası pompalayan yalakalara da çok dikkat etmek gerek,..

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık