DOLAR: 17.9 TL
EURO: 18.5 TL

CHP HEYETİ SEL BÖLGESİNDE

1 yıl önce
1.749 kez görüntülendi

CHP HEYETİ SEL BÖLGESİNDE
Reklam

TBMM Başkanlık divanı üyesi ve CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı başkanlığındaki heyet, sel nedeniyle hasar meydana gelen Giresun’un Espiye ilçesi ve Soğukpınar Beldesinde inceleme yaptı.
CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı başkanlığında, CHP’li milletvekilleri Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimler’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun,Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç,CHP Milletvekilleri Necati Tığlı,Mustafa Adıgüzel,Neslihan Hancıoğlu,Gülizar Emecan,İlçe Başkanı Eşref Bodur,
İl Genel Meclis Üyesi Mürsel Önal,Önce ki dönem ilçe Başkanı Burak Güven,Önce ki Dönem Milletvekilli Eşref Karaibrahim,Giresun Eski Belediye Başkanı Kerim Aksu,İl Başkan Yardımcısı Onur Konar,İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Karadurmuş’tan oluşan heyet, selin büyük hasar oluşturduğu Nurettin Canikli Köprüsünü,Soğukpınar kara yolunu ve güzergah üzerinde bulunan yerleşim alanlarını incelediler..
Aşırı yağışlar sonucu çökme meydana gelen Gelevara deresi güzergahı ve Soğukpınar yolunda inceleme yapan heyet,Gelevera çevresinde zarar gören iş yerlerini ziyaret ederek esnafa geçmiş olsun dileklerini iletti.TBMM Başkanlık divanı üyesi ve CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı yaptığı açıklamada, böyle bir afetin tekrar yaşanmaması için ciddi tedbirlerin alınması gerektiğini söyledi.Selin yaşandığı ilk günden itibaren bölgede olduğunu aktaran Tığlı, “Espiye ve Soğukpınar da dere taşkını olayları var. Taşkınların sebebi dere yataklarının daraltılması. Dere yataklarında olağanüstü yapılaşma var. Bunlar olmamalı. Dere yataklarının ıslahı yapılmalı” dedi.
Karadeniz Bölgesi’nin yağış alan bir bölge olduğunu vurgulayan Tığlı, “Alınacak tedbirlerle selin önlenebilir olacağını düşünüyoruz. Bunun için dere yatakları ıslah edilmeli, bölgede su tahliye yerleri düzenlenmeli, sahil oto yoluna göre düzenlemeler yapılmalı, buna uygun yapılaşmalar, HES’lerin yeniden değerlendirilmesi, uzun vadeli çözümler açısından sağlıklı olacaktır” ifadelerine yer verdi.(Ahmet TURAN)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık