DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.7 TL

CEZAEViNDE “ÜÇ AYLAR” PROGRAMI DÜZENLENDİ

7 ay önce
185 kez görüntülendi

CEZAEViNDE “ÜÇ AYLAR” PROGRAMI DÜZENLENDİ
Reklam

Espiye İlçe Müftülüğünce L Tipi Kapalı ve Açık Cezaevi’ndeki hükümlü ve tutuklulara yönelik Recep, Şaban ve Ramazan aylarını kapsayan ve bünyesinde mübarek gecelerin olduğu “üç aylar”programı düzenlendi.
“Camide kandil programı” Espiye L tipi kapalı ve açık ceza infaz kurumunda üç ayların başlangıcı ve Regaib kandili münasebetiyle kapalı ceza infaz kurumunda konferans, açık ceza infaz kurumunda bulunan Aydın Kaşıkçı camiinde kandil programı düzenlendi.
Kapalı ceza infaz kurumunda il müftüsü Ramazan Topcan tarafından konferans verildi.
Konferans öncesi Din Görevlisi Necati Yaşar Kur’an-ı Kerim Tilaveti,Din Görevlisi Mustafa Elmas ilahi söyledi ve üç ayların öneminden bahsetti.

“Cezaevinde Konferans”
İkinci program olarak kapalı ceza infaz kurumu konferans salonunda din görevlileri Necati Yaşar, Mustafa Elmas, Neşat Kandemir ve Din Hizmetleri Uzmanı Orhan Cesur Kur’an-ı kerim ve ilahiler okudular.İlçe vaizi Ahmed Yılmaz “üç aylar ve Regaib kandili hakkında sohbet etti. Cezaevi vaizi Abdullah Bektaş ise dua etti.
“Kandil Gecesi İdrak edildi”
Açık ceza infaz kurumunda bulunan Aydın Kaşıkçı camiinde kandil gecesi manevi rehberlik birimi tarafından kandil programı düzenlendi.
Akşam namazının ardından başlayan programda cezaevinde görevli infaz koruma memurları ve bazı hükümlüler Yasin suresini, ilahiler ve mevlidi Şerif okudular. Cezaevi vaizi Abdullah Bektaş tarafından sohbet ve dua yapıldı.
Programa cezaevi savcısı Kutlug Kaan Bilge ,Cezaevi Müdürü Orhan Akpınar ve İrfan Yazıcı ve çok sayıda infaz kurumunda görev yapan infaz koruma memurları ve açık cezaevinde bulunan hükümlüler katıldı.
“Hatim Duası Yapıldı”
Regaib kandili münasebetiyle cezaevinde 14 hatim okunarak,duası yapıldı.Cezaevi idaresi ve hayırseverler tarafından bütün koğuşlara kandil simidi ,gül suyu ve lokum ikramı yapıldı.Bütün hükümlü ve tutuklulara ulaşabilmek adına merkezi yayın sistemi üzerinden tüm koğuşlara ayrıca kandil programı gerçekleştirildi. Espiye L Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Orhan Akpınar,programı düzenleyen din görevlilerine teşekkür etti.(F.BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık