DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.9 TL

CEZAEVİNDE BİLGİ YARIŞMASI

8 ay önce
285 kez görüntülendi

CEZAEVİNDE BİLGİ YARIŞMASI
Reklam

Espiye İlçe Müftülüğü, Espiye Cezaevi Müdürlüğünce ödüllü bilgi yarışması düzenlendi. Espiye ilçe Müftülüğü ve Espiye L Tipi Kapalı Ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğünce ortaklaşa cezaevinde bulunan hükümlü/tutuklulara yönelik temel dini bilgilerin daha güzel kavratılması amacı ile temel dini bilgiler yarışması yapıldı.
Sınava hazırlanmalarını sağlamak amacı ile başvuru yapan kişi ve koğuşlarda oluşturulan kütüphanelere Espiye ilçe müftülüğü tarafından ”Dinim İslam” kitabı hediye edildi.
Yarışmada dereceye giren hükümlü/tutuklulara ödül töreni düzenlendi ve dereceye giren hükümlülere ilçe müftülüğü tarafından para ödülü, cezaevi müdürlüğü tarafından başarı belgesi verildi.
135 hükümlünün katıldığı yarışmada dereceye giren birinciye ödülünü ve başarı belgesini Cezaevi Savcısı Kutlug Kaan Bilge, ikinciye Espiye ilçe Müftüsü Yavuz Koçak ve üçüncüye Cezaevi Müdürü Orhan Akpınar tarafından verildi.
Cezaevi Savcısı Kutlug Kaan Bilge, hizmetlerden memnun olduğunu belirterek, dereceye girenleri tebrik etti. Görev süresi dolan ve Sakarya- Sapanca ilçe Müftülüğü görevine tayin olan Espiye ilçe Müftüsü Yavuz Koçak’a cezaevine yaptıkları hizmetlerden dolayı cezaevi müdürlüğü tarafından hazırlanan teşekkür plaketi Cezaevi Savcısı Kutlug Kaan Bilge tarafından takdim edildi.
Espiye ilçe Müftüsü Yavuz Koçak hükümlü/tutuklulara yönelik “sabır” hakkında Konferans verdi.
Cezaevi salonunda düzenlenen ödül törenine, Cezaevi Savcısı Kutlug Kaan Bilge, ilçe Müftüsü Yavuz Koçak, Cezaevi Müdürü Orhan Akpınar,cezaevi vaizi Abdullah Bektaş, ilçe vaizi Ahmet Yılmaz, cezaevi din görevlileri, kurum personelleri ile hükümlü ve tutuklular katıldı.(FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık