DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.7 TL

CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLANDI

4 yıl önce
328 kez görüntülendi

CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLANDI
Reklam

Espiye Müftülüğü Din görevlileri ve Camiler haftası kapsamında, Ahirete irtihal eden din görevlileri ve cami yapan,yaptıran hayır sahipleri için kuran tilaveti ve mevlidi şerif programı düzenledi.

1-7 Ekim camiler ve din görevlileri haftası sebebiyle, Espiye ilçe müftülüğü Ulu camiinde Sabah namazı buluşmalarının ardından kuran tilaveti ve mevlidi şerif programı düzenledi.
Espiye ulu camide okunan mevlid ve kuran ziyafeti ardından müftülük personeli tarafından okunan 80 hatmi şerifin duası Müftü Yavuz Koçak tarafından yapıldı.

Hafta münasebeti nedeniyle müftülük personeli ile birlikte ilçe Kaymakamı Hasan Hüseyin Uzan’ı makamında ziyaret eden Koçak,Belediye Başkan vekili Mustafa Çelik,Emniyet müdürü Ensar Kocatürk ve Jandarma ilçe komutanı Yüzbaşı Erden Aktaş’ı ziyaret etti.
Müftü Yavuz Koçak Camiler ve Din görevlileri haftası sebebiyle yaptığı açıklama da,”Bu hafta dolayısıyla bizler bütün halkımızın hepsine ulaşma gayreti içinde bulunduk. Sabah namazı buluşmaları ardından kuran tilaveti ve mevlidi şerif düzenledik. Sizleri bu günde cami ile buluşturalım istedik. Camiler, İslam dininin en önemli simgelerinden olup, Allah’ın evi olarak işlevini yürütmektedir. Allah’ın katında güzellik ve değer, vücudun özelliğinde değildir. Allah’ın katında değer, kişinin kalbinde taşıdığı sevgidedir. Allah’a ibadet edecek olan, etmek isteyen kardeşlerimize en güzel imkanı sunmak için buradayız’’ifadelerini kullandı.(Taner Karaman)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık