DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.4 TL

BONCUKÇU MAHALLESİNE İZİN VERİLMEDİ

4 yıl önce
1.771 kez görüntülendi

BONCUKÇU MAHALLESİNE İZİN VERİLMEDİ
Reklam

Espiye ilçesinin ikinci büyük mahallesi olan Çam Mahallesi’nin bölünerek Boncukçu Mahallesi olmasına Ordu Bölge İdare mahkemesi izin vermedi.

Çam Mahallesi Muhtarı Salih Yanık yaptığı yazılı açıklamada, belediye den Mahallemizin cadde, sokak ve yollarına ısrarla hizmet talep ettik.
Bu talebimize kızan belediye başkanı, kendisine karşı ard niyetli düşünerek hırs, öfke, kin ve nefret dolu bir düşünce ile 03 Kasım 2017 tarihinde kimsenin talebi olmadan belediye meclisi kararı ile Çam mahallesini kendi isteği doğrultusunda böldürüp Boncukçu isminde ikinci bir mahalle oluşturmuştur.

Muhtarı olduğum Mahallemin kimseye sorulmadan hissi davranılarak bölünmesine 22 Kasım 2017 tarihinde Ordu Bölge İdare mahkemesine meclis kararının yapılmış olan haksızlığa karşı iptali yönünde açmış olduğum dava süreci devam ederken siyasi gücünü de kullanarak mahalleyi seçime götürmüş olup insanları birbirlerine karşı düşürdü.
İdare mahkemesinin 30 Mart 2018 tarihinde mahallinde bilirkişiler ile gelip ayrıca belediyenin hangi nedenle böldüğü kararı savunması ile birlikte yapmış olduğu keşifler ve benimde yaptığım savunmalar sonunda 28.09. 2018 tarihinde alınmış olunan meclis kararı iptal yönünün de karar verilmiş ve adalet tecelli etmiştir. Verilmiş olan karar ilçemize ve mahallemize hayırlı olsun” dedi.
Yanık, Espiye belediye başkanı ilçeye hizmeti unutup devletimizi de bu sorumsuz davranışı ile zarara uğratmıştır. Yüce Türk hukukuna saygılarını sunan muhtar, Espiye belediye başkanının yapmış olduğu bu yanlış keyfi uygulamayı sen ne yapıyorsun bu yaptığımız yanlış dahi diyemeyen mecliste imzalayan başta Çam mahallesi encümeni olmak üzere diğer meclis üyelerini tarih unutmayacak asla affetmeyecektir “şeklinde konuştu.
Muhtar Yanık, belediye başkanı Karadere’ nin ilçemiz ve mahallelerin bunca hizmetlere ihtiyacı varken ucuz işlerle uğraşmasının çok yanlış olduğunu, vatandaşlarla uğraşmayı bırakıp, adaletli ve eşit şekilde hizmet yapmasını istedi.(YGHS)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık