DOLAR: 16.3 TL
EURO: 17.4 TL

BODUR,“SiZ HiÇ SOKAĞA ÇIKMIYOR MUSUNUZ”?

2 yıl önce
433 kez görüntülendi

BODUR,“SiZ HiÇ SOKAĞA  ÇIKMIYOR MUSUNUZ”?
Reklam

CHP Espiye ilçe Başkanı Eşref Bodur, Espiye ilçesinde ara sokaklar çaresizlikten park olarak kullanılarak kapanma derecesine geldiğini söyledi.

Espiye ‘de park sorunun bir an önce giderilmesini isteyen CHP Espiye ilçe Başkanı Eşref Bodur,”İlçemizin büyük sorunlarından bir tanesi otopark sorunudur. İlçemizde nüfusun artışı dolayısıyla konutlaşma da ve araç sayıları da artmıştır. Geçici park olarak kullanılan şahıs arazilerinde inşaat yapılması sebebiyle ilçede yaşayan insanların araçlarını park edecekleri alanlar yok denecek kadar azalmıştır. Bu nedenle ki yeni imar planları yapılırken otopark alanlarının gerekmektedir. Önceden imar alanlarında ayrılan alanların hemen kullanıma açılması gerekir. Acil kamulaştırmalar yapılarak, şehrin ve insanların kolayca ulaşabilecekleri otopark alanları oluşturulmalıdır. Toplanan otopark ücretleri yeni alanların kamulaştırılmasına kullanılmalıdır. Bu kamulaştırılan alanlarda araç ve trafik ulaşımında sıkıntıya düşürmeyecek şekilde, gerek zeminde gerekse katlı otoparklar şeklinde çözümler üretmek gerekmektedir.
Bu sorunların ivedilikle çözüme kavuşturulmalıdır. Halkımızın bu konudaki sıkıntısı giderilerek rahat bir nefes alınması sağlanmalıdır” şekilde konuştu. (YGHS)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık