DOLAR: TL
EURO: TL

BODUR:’’ESPiYE ERiCEK YOLU NE ZAMAN BiTECEK”

1 yıl önce
240 kez görüntülendi

BODUR:’’ESPiYE ERiCEK YOLU NE ZAMAN BiTECEK”
Reklam

Eşref Bodur, “Vatandaşımız çok mağdur bu yol bir an önce yapılmalı” dedi.
CHP Espiye ilçe başkanı Eşref Bodur, Espiye-Ericek ve Ericek Çakıl yolu ilgili Ak Parti iktidarının yetkililerine seslenerek yolun ne zaman yapılacağını sordu.
Bodur, ’’ Yaylalara gidip gelinmesine gelmesine rağmen, Espiye-Ericek ve Ericek Çakıl yayla yolu bir türlü yapılmadı. Sel felaketi olalı 10 ayın bitmesine sayılı saatler kaldı. Yıkılan Gelevera vadisinde bulunan ilçeye bağlı 2 mahalleye, 17 köye, Soğukpınar beldesine Güce ve bazı köylerine ve yaylalara ulaşım sağlayan bu yol sel felaketinde yıkıldığı gibi duruyor”dedi.
AKP iktidarının yetkililerine bu yol ne zaman yapılacak diye , defalarca sordum diyen CHP Espiye ilçe başkanı Eşref Bodur
“Her defasında bize verdikleri cevap yakında cak-cuk ile geçiştirdiler.
Bu yol müteahhitlere ihalesiz verildiği ile ilgili bazı iddialar var. Çakıl yaylası yolu bu programda yok. Espiye-Ericek arasında yerinde yaptığımız incelemelerde dişe dokunur bir çalışma göremedik. Vatandaşlarımız perişan bir vaziyettedir. Birebir konuşarak ve toplantılar yaparak sadece şikayetlerini dinledim.
Bu yolun 2-4-6 yıl arasında yapılacak diye şikayetler duydum. Bu kadar uzun yıllar arasında oluşacak kazalardan ve can ve mal kayıplarından sadece AKP sorumlu olacaktır. İktidara ve muhalefet partilerine gönül vermiş tüm vatandaşlarımız şikayetçidir.
En kısa zamanda seçim sandığı geldiğinde AKP iktidarını Gelevera vadisinde bir sürpriz beklemektedir. Geçim derdinin, yolsuzlukların üzerine bir de bu yol derdi binince 19 yılda alamadıkları dersi alacaklardır. Çünkü bizim iktidarımızda Gelevera vadisindeki bu yol en kısa zamanda yapılacaktır. Verdiğimiz ağır vergiler başka yerlere değil halkımızın hizmetine sunulacaktır.
Ne yaparlarsa yapsınlar, bundan sonra da ellerinden geleni geri bırakmasınlar, CHP’ye olan güven artışının önüne geçemezler. Bu gün baskı altında konuşamadığını söyleyenlerin tokadını sandıkta yiyeceksiniz.
Buradan yaylalara gidip gelen tüm sürücü olan vatandaşlarımıza sesleniyorum! Akşam karanlığında bu yolda taşıtlarınızı kullanmak çok tehlikelidir. Gündüzleri de kesinlikle hız yapmayın. Gelevera vadisi gurbetçilerimizle beraber en yoğun olduğu zamandır. Canımızı ve malımızı biz kendimiz koruyacağız. Sabırlı olun gidiyorlar. Tüm hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum’’ şeklinde konuştu. (Taner Karaman)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık