DOLAR: 16.7 TL
EURO: 17.5 TL

BODUR “KÖY OKULLARINI AÇIN”

1 yıl önce
927 kez görüntülendi

BODUR “KÖY OKULLARINI AÇIN”
Reklam

BODUR,”KÖYLERDE BİLGİSAYAR, AKILLI TELEFON YOK,KÖY OKULLARINI AÇIN”
CHP Espiye ilçe Başkanı Eşref Bodur, Köy okullarının açılmasını istedi.
Eşref Bodur ,”Pandemi sürecinin aşı bulunana kadar uzun süreciği söyleniyor. Bu süreçte kalabalıkları azaltmak, virüsün yayılmasını en aza indirmek için köy okullarının açılmasını talep ediyoruz.” dedi.
Yıkılmayan köy okullarının tamir edilip öğretime kazandırılmasının şart olduğunu belirten Bodur, Bu gün kırsalda yaşayan öğrencilerimiz yoksulluk ve imkansızlıklar yüzünden uzaktan eğitime hazır değildir. Bu öğrencilerimize eğitimde fırsat eşitliğini tanımak için lütfen yerinde köy okullarında öğretime geçiniz” dedi.
CHP Espiye ilçe Başkanı Eşref Bodur, “Ey AKP! Siz köylerde leptop, tablet ve her evde akıllı telefon var mı biliyorsunuz? Sizin ve yandaşlarınızın olabilir. 18 yıldır yoksul bıraktığınız köylerde nasıl uzaktan eğitim düşünüyorsunuz? Eğer uzaktan eğitime inat edecekseniz köylerde ve yoksul ailelerde bulunan her öğrenciye bilgisayar verin. Eğer bu mümkün değilse köy okullarını açın yüz yüze eğitim yapsınlar. Zaten her okulda 10-15 öğrenci bulunur. Bilgisayarı olan öğrencilerle, bilgisayarı, leptopu ve akıllı telefonu en önemlisi interneti olmayanlarla hep birlikte nasıl sınava sokacaksınız? Allah için soruyorum bu adalet mi?” şeklinde sitem etti. (YGHS)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık