DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.6 TL

“BiZLER AYRICALIK DEĞiL, EŞiTLiK iSTiYORUZ”

2 yıl önce
3.520 kez görüntülendi

“BiZLER AYRICALIK DEĞiL, EŞiTLiK iSTiYORUZ”
Reklam

Espiye de yaşayan engelli vatandaşlar kaldırımlarda büyük sıkıntılar yaşıyor.
Murat Özdemir Engelli vatandaşlar adına yaptığı açıklamasında, kaldırımların kullanıma uygun olmaması ve araçların kaldırımlara park etmesi nedeniyle engellilerin sıkıntı çektiğini kaydetti.
“BİZLER AYRICALIK DEĞİL, EŞİTLİK İSTİYORUZ”
Murat Özdemir, “Kaldırımlardaki sorunlar yüzünden engelliler için risk olan yolları kullanıyoruz, bu durum kaza riskini arttırıyor bir an önce kaldırımların düzeltilmesi gerekiyor.
Zaten dar olan kaldırımlarda normal yürümenin bile zor olduğu halde, elektrik direklerinin bilinçsiz dikilmesi ve esnafların kaldırımlara eşyalarını koyması biz engellileri daha çok sıkıntılara maruz bırakıyor. Espiye Belediyesi yönetiminin buraları yeniden gözden geçirmesini istiyoruz. Kaldırımların çoğu yerinde ağaçlar rampa önlerine ve kaldırımlara park ediliyor. Kaldırımların görme engellilerin sarı bantları ağaçlarda ve elektrik direklerinde bitiyor engelliler geçmekte zorlanıyor. Biz görme engelliler için kaldırımlar ve rampalar zor oluyor. Bizler ayrıcalık değil, eşitlik istiyoruz ” ifadelerini kullandı.(HATUN GÖKÇE)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık