DOLAR: 18.5 TL
EURO: 18.1 TL

“BİRİLERİ FİTNE KAYNATIYOR!..”

4 yıl önce
720 kez görüntülendi

“BİRİLERİ FİTNE  KAYNATIYOR!..”
Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan diyor ki; “Birileri fitne kaynatıyor!..”
Doğru, hem de çok doğru!.. Ama kim bu fitne kaynatan birileri?
Ortada oyun ve tezgah kuran bir münafıklar çetesi var, çok doğru!.. Ama kim bunlar?
***
Erdoğan “Oyumu cumhurbaşkanına vereceğim ama parlamentoda AK Parti’ye vermeyeceğim!” diyenleri fitne kaynatmakla, münafıklar çetesinin mensubu olmakla itham ediyor, pardon itham ettiriliyor!

Bu sözleri Sayın Erdoğan söylemiyor(!), birileri ona söylettiriyor.
Hani “Esas tehlike Erdoğan’ın etrafında” diyorduk ya, işte delili!
***
Allah aşkına bu nasıl mantık ki;
Erdoğan’ı seven, onun devlet başkanı olmasını arzu eden, bunun için mücadele veren, onun devlet başkanlığından ayrılmasının bugünün şartlarında hem ülke, hem millet ve de ümmet adına istikrarsızlık olacağını düşünen bir kısım vatandaşlar; geçmişte rey verdiği, vekalet verdiği bazı milletvekillerinin seçmeniyle kucaklaşmadığı, bölgesine ve millete pek faydası olmadığı düşüncesiyle bunların tekrar bu dönem listelere konulmaması gerektiğini yüksek sesle dillendirirken küçük de bir not düşecek; “aman ha, bunları tekrar aday gösterirseniz, size rey veririm ama bunlara rey vermem” diyecek; sonun da bunlar fitnecilikle, münafıklar çetesi üyesi olmakla suçlanacak!
***
“Oyumu cumhurbaşkanına vereceğim ama parlamentoda AK Parti’ye vermeyeceğim!” denilen yerde itham etmeden önce bi sor bakalım; “arkadaş neden böyle diyorsun, sebep ne, derdin ne?”
***
Peki, bu mantıktan hareketle sorulsa:
– Geçmiş dönemlerde AK Parti’ye rey verdiği halde 7 Haziran’da rey vermeyenler münafıklar çetesi üyesi midir?

– Cumhur İttifakı ortağı MHP’liler de Cumhurbaşkanlığında Erdoğan’a, Milletvekilliğinde AK Parti’ye değil kendi partisine rey verecek. Şimdi onlar da mı, fitnecilikle itham edilecek?

***
Fitneye fırsat vermeyen şahsiyetler!..
Hz. Ali’nin halifeliği sırasında, Hz. Osman’ın şehit edilmesiyle sonuçlanan fitne, fesad daha da artar…
Bu duruma üzülen, şikâyetçi olan bir mü’min Hz. Ali’ye gelir:
“Ya Ali neden Hz. Ebû Bekir ve Ömer zamanında meydana gelmeyen bu olaylar senin zamanında meydana geliyor, müm’minler birbirine düşüyor?”

Hz. Ali:
“Hz. Ebû Bekir ve Ömer zamanında biz vardık, ama bizim zamanımızda onlar yok!”
***
Kıssadan hisse:
Demek ki fitne; mikrop misali zayıf ortamlarda yeşeriyor ve gelişiyor!..
Demek ki fitnenin neşvünema bulmaması için cemiyetleri güçlü kılan mümtaz şahsiyetlere; Ebû Bekirlere, Ömerlere, Alilere ihtiyaç var.
***
“Ey iman edenler! Zannın birçoğundan kaçının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurunu araştırmayın. Biriniz diğerini arkasından çekiştirmesin. Biriniz, ölmüş kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz. O halde Allah’tan korkun. Şüphesiz Allah, tevbeyi çok kabul edendir, çok merhamet edendir.”(Hucûrât, 49/12)
***
“Bir adam din kardeşine, ey kâfir derse, bu söz ikisinden birine döner. Eğer böyle denilen kişi söylenildiği gibi ise söz doğrudur; yerini bulmuş olur. Aksi takdirde bu söz söyleyene geri döner.” (Buhârî, Edeb 73; Müslim, Îmân 111)

***
“Bir kimsenin beni yüzüme karşı medhetmeye hakkı olursa, yüzüme karşı beni tenkid etmeye de hakkı olması lazım.” (Bismark)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık