DOLAR: 18.5 TL
EURO: 18.1 TL

ASKER UĞURLAMA TÖRENİ

1 yıl önce
238 kez görüntülendi

ASKER UĞURLAMA TÖRENİ
Reklam

Espiye ilçesine bağlı Soğukpınar beldesinde asker uğurlama töreni düzenlendi.
Soğukpınar İlköğretim Okulu Salonu’nda 2001/1 tertip askere gidecek olan 16 genç için düzenlenen uğurlama törenine Soğukpınar Belde Belediye Başkanı Mustafa Eyice, CHP Espiye İlçe Başkanı Eşref Bodur, Soğukpınar Dernek Başkanı İrfan Eyice, belediye meclis üyeleri, gençlerin aileleri ve yakınları katıldı.
Törende konuşan Soğukpınar Belde Belediye Başkanı Mustafa Eyice, “Askerlik vatan borcumuzdur. Her erkek bu kutsal görevi yerine getirmelidir. Herkesin bu görevi severek yapması gerekir. Asker kardeşlerime vatani görevlerine Allah güle güle gitmek, gelmek nasip eylesin” dedi.
Askere gidecek gençlerin sağ el serçe parmağına kına yakıldı. Mahalli sanatçıların katıldığı, gençler ve ailelerinin eğlendiği gecede ayrıca askere gidecek gençlere takılar takıldı.
Askere gidecek gençlerin aileleri ise,Soğukpınar Dernek Başkanı İrfan Eyice,Pınar ses organizasyon Tamer Kümbül ve Foto İmdat Yılmaz’ın organize ettiği,Soğukpınar Beldesi Geleneksel asker uğurlama töreninde , askerleri yalnız bırakmayan tüm vatandaşlara ve sponsorlara teşekkür ettiler.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık