DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.9 TL

ARZ-I VEDA… ELVEDA ESPiYEM…

8 ay önce
273 kez görüntülendi

ARZ-I VEDA… ELVEDA ESPiYEM…
Reklam

ELVEDA ESPiYE’NiN GüZEL iNSANLARI…
Ayrılık nidası geldi hüda’dan
Sizlere elveda biz gider olduk,
Taksim böyle imiş ruz-ı ezelden,
Sizlere elveda biz gider olduk.

Büyük küçük hakkk’a emanet,
Bulasız cihanda izzet şerafet,
ahd üzere sabitim kılmam nedamet,
sizlere elveda biz gider olduk…

Gelen gider, konan göçer bu elden…
(Erzurumlu, Alvarlı Muhammed Lütfi Efendi)

“Her başlayan biter, her gelen gider, her yeni eskir…” Hz. Amine (r.a.)

Her başlangıç aslında bir sonun habercisidir. Tıpkı bu fani ömrümüz gibi hayatımız içerisindeki her şey hızla geçip gider.

Aslolan ise, geçtiğimiz yerlerde “Bu gök kubbede hoş bir sada bırakabilmektir” iş, is değil iz bırakabilmektir.
Çünkü “Kimseye baki değildir mülk-ü devlet sim- ü zer, bir harap olmuş gönlü tamir etmektir hüner!..” (Niyaz-i Mısri)

5 yıldır canla başla, onur ve şerefle Espiye İlçe müftülüğü görevini yaptığım bu güzel ilçemizden, ilçemizin güzel insanlarından, kadirşinas halkından, vefakar ve fedakar, manevi hayatımıza yön veren müftülüğümüzün her kademesinde vazife icra eden, tüm hizmetleri beraber yürüttüğümüz personelimize, hademe-i hayrat din gönüllüsü kardeşlerime, Kur’an kursu öğreticilerimize, hocalarımıza veda ederek, Diyanet İşleri Başkanlığımızın tensipleriyle, yeni görev yerim olan Sakarya ili Sapanca İlçe Müftüsü olarak görev yapmak üzere,İlçemizden ayrılmış bulunmaktayım.

5 yıl boyunca; müftülük, özellikle selde zarar gören, yıkılan Cami ve Kur’an kurslarının bakım, onarım, yapımı, Merkez Camii restorasyonu gibi rutin hizmetlerin yanında çok amaçlı konferans salonu, Mescid-i Aksa Camii, ilk defa açtığımız ve yaptırdığımız 4,6 Kur’an Kursları, gençlik faaliyetleri, “her Cami ve Kur’an Kursunun bir yetim kardeşi olsun” projesi gibi, dini, sosyal ve kültürel alanda bir çok projeyi “Halka hizmet, hakka hizmettir.” anlayışıyla gerçekleştirdik.

Bu hizmetleri yapmada, her daim maddi ve manevi desteklerini gördüğüm başta sayın kaymakamımız Taner TENGİR’ bey olmak üzere, hakkın rahmetine kavuşan Dede Musa BAŞTÜRK (Rabbim rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.) ile çalıştığım tüm kaymakamlarımıza, belediye başkanımız sayın Mustafa KARADERE’ ye, İl Müftümüz sayın Ramazan TOPCAN’ a, Başkanlık Müftüsü sayın Muhittin ORAL ’a, İl Müftü Yardımcılarımıza, İlçe Müftülerimize, Adliye Mensuplarına, Jandarma Komutanımıza, Emniyet Müdürümüze, Daire Amirlerimize, siyasi parti temsilcilerine, muhtarlarımıza, kamu, kurum ve sivil toplum kuruluşlarına, yerel basınımıza, her kademede çalışan müftülük personelime, hocalarıma, ilçemizin kadirşinas halkına, ayrı ayrı teşekkür ederim.

Çalıştığımız süre boyunca istemeden de olsa Bilmeyerek kırdığımız, üzdüğümüz beraber hizmet ettiğimiz tüm kardeşlerimizden, büyüklerimizden haklarını helal etmelerini istiyorum. Bana olan haklarınızı lütfen helal ediniz. Benden yana bir hakkım var ise sizlere hakkımı helal ediyor, dua ediyor, dualarınızı bekliyorum.

Rabbim! (Gireceğim yere) doğruluk ve esenlik içinde girmemi sağla. (Çıkacağım yerden de) beni doğruluk ve esenlik içinde çıkar. Katından bana yardımcı bir kuvvet ver.” ( İsra,17/80)

Ya Rabbi!
Arza hacet yok, halim sana ayandır.
Dile gerek yok, sessizliğim sana beyandır.
Söze lüzum yok, susuşum sana kelamdır.
Kelama ihtiyaç yok, gönül sana figandır.
(Şems-i Tebrizi)

Bu duygu ve düşüncelerle, Rabbimden, vefat edenlerimize rahmet, hayatta olanlarımıza sağlık afiyet diliyorum.
Tüm aziz kardeşlerimi selam ve dua ile, kemali hürmet ve muhabbetle, en kalbi duygularla selamlıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyor, Allah’ a emanet ediyorum.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık