DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.6 TL

ANADOLU LİSESİNDE TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI SEMİNERİ

4 yıl önce
354 kez görüntülendi

Resim bulunamadı
Reklam

Espiye Anadolu Lisesi’nde farkındalık oluşturmak için Teknoloji Bağımlılığı Semineri gerçekleştirildi.

Giresun Rehberlik Araştırma Merkezi Rehber öğretmenleri Ünal ÇETİN,Yeliz USTAHÜSEYİN ve Yeşim ÖZDEMİR öğrencilere “TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI” ile ilgili bir seminer verdi.
Teknolojik gelişmenin yaşamımızdaki önemi ve katkıları ile birlikte bunun özellikle, bilgisayar, tablet ve cep telefonu kullanımlarında bağımlılığa dönüşmesi halinde karşılaşılabilecek olumsuz durumlar ve sonuçları üzerinde duruldu.Öğrencilerin bu konuda bilinçlendirilmeleri gerektiği vurgulandı. Öğrencilere teknoloji bağımlılığı konusunda düzeylerini öğrenmeleri açısından test uygulanarak bu düzeyler hakkında bilgi verildi.
Konuyla ilgili çeşitli örnekler verildi,çözüm önerileri getirildi.Öğretmenler de bu konuda gözlemlerini dile getirip karşılaştıkları,yaşadıkları,şahit oldukları durumlardan örnekler sunup,öneriler getirdiler.
Rehber öğretmenler tarafından daha sonra sınıflara çıkılarak öğrencilerin hangi alanda yetenekleri olduğunu anlamak onlara doğru yönlendirmeler yapabilmek amacıyla Temel Yeterlilik Testi TYT 9-11 uygulandı. Sonuçlara göre şube öğretmenleri tarafından öğrencilere bilgilendirme yapılacağı belirtilmiştir. Semine sonrası okul öğretmenleriyle bir araya gelen Rehber öğretmenler öğretmen müşavirliği uygulaması kapsamında Rehberlik alanında öğretmenlere bilgilendirmeler yaparak onlardan gelen soruları cevaplandırdılar.
Okul Müdürü Ekrem CEBECİ Rehber öğretmeni olmayan okullarda bu tür seminerlerin öğretmenler ve öğrenciler açısından yararlı olduğunu belirterek, görevli öğretmenler teşekkür etti.(FİKRET BIYIK )

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık