DOLAR: 17.9 TL
EURO: 18.5 TL

7 YIL ÖNCE BU TEMELİ NEDEN ATMIŞTINIZ?

1 yıl önce
1.688 kez görüntülendi

7 YIL ÖNCE BU TEMELİ NEDEN ATMIŞTINIZ?
Reklam

İyi Parti Espiye ilçe başkanı Şahan: ’Sayın Karadere Espiye’ye hizmet etmeyi düşünüyor musun?Diye sordu..
İyi parti Espiye ilçe başkanı Adnan Şahan, Espiye belediyesi ile ilgili basın açıklamasından bulundu.
İyi parti ilçe başkanı Adnan Şahan, Encümen Şaban Yılmaz ve yönetim kurulunun katıldığı basın açıklamasında, Espiye belediye başkanı Mustafa Karadere’ye birçok soru yönetti.
İyi parti ilçe başkanı Adnan Şahan şunları söyledi:’’Encümenim Şaban Yılmaz ile birlikte, Espiye’nin gündeminde olan bazı konulara açıklık getireceğiz. Yaklaşık 7 yıl önce temeli atılan belediye hizmet binası adı altında 2013 yılında başlatılan 7 yıldır maalesef hiçbir ilerleme göstermeyen sözde belediye binası yeri adeta çürümeye terk edilmiştir. 2014 yılı seçimlerinden 3 ay önce temeli atılıp görsel olarak halkımızın beğenisine sunulan ve hizmet yapma açısından değerlendirilen ve bu halktan oy alan, İlçemizi yöneten Karadere’ye buradan soruyoruz; 7 yıldır buraya neden bir tane çivi çakmadın ve çürümeye terk ettin? Bu durum İlçemiz ve halkımıza Allahtan reva mıdır? Bunlar Espiye halkının vergileri ve kişi başına gelen halk için harcanması gereken paralardır. Sayın belediye başkanı bu binayı ne yapacaksın? Burayı daha rantabl bir hala getirecek misin? Bu konunun takipçisi olacağımı belirtmek istiyorum. Yine ilçemizde çürümeye terk edilen eski devlet hastane binası var. 5 Katlı olan bu eski hastane binasının birinci katı itfaiye olarak hizmet vermektedir. Diğer 4 katı her biri 600m2 olan toplamı 2400m2 ve Espiye’nin merkezinde olan bu bina neden çürümeye terk edilmiştir? Bu binaları neden Espiye halkının yararına olarak kullanıma açmıyorsunuz? Buradan soruyorum, Aklınızda neler var? Defalarca söylememize rağmen burası çürümeye terk edilmiştir. Burasıyla ilgili hiçbir tezahürleri bulunmamaktadır. Bu binalar Espiye halkının paraları ile yapılmıştır. Hizmete kazandırılması gerekmektedir. Espiye belediyesi İl Özel İdare binasını belediye meclis kararı ile 3.5 milyon TL satın aldı. Bu binanın Espiye’ye karı nedir? Bu para ile Espiye’ye yaylalardan getirmeyi vaat ettiğiniz içme suyunu getirseydiniz daha iyi bir hizmet olmaz mıydı? Buradan elde edilen kira gelirleri ile verilen parayı kaç yılda geri alacaksınız? Biz istiyoruz ki getirisi olmayan bir binayı almaktansa bu parayı ilçemizin alt ve üst yapı problemlerine harcanmasını talep ediyoruz. Ulu Cami Espiye’nin bir markasıdır. Ulu caminin yanındaki miting alanı olarak kullanılan yer 7 trilyon TL Belediye’ye satılmak istenmiştir. Bu durum belediye meclisi kararı ile ret edilmiştir. Şimdi soruyorum Sayın belediye başkanı: İl Özel idare binasını satın almak mı Espiye halkına yararlıdır? Yoksa Ulu caminin yanındaki boş alanı almak mı halkın yararına kullandırmak mı faydalıdır? Bunu Espiye halkının bilgilerine sunuyorum! Böyle bir marka olan Caminin yanı ve önü açık olması gerekmez miydi? Bütün Cenazelerin Ulu Camiinden kalktığını düşünürsek bu boş alanın belediye tarafından satın alınarak kazandırılmasını beklerdik. Şimdi soruyorum. Senin aklında bu Espiye’ye hizmet etmek var mı? Ne yapmayı hedefliyorsun? Tüm konuların takipçisi olacağımı belirtiyor. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum’ ’dedi.

ENCÜMEN ŞABAN YILMAZ;’’BİRÇOK SORUN VAR HEPSİNİ ZAMAN İLE AÇIKLAYACAĞIZ’’

İyi parti Espiye ilçe encümeni Şaban Yılmaz ise şunları söyledi: Espiye’de sorunlarımız bitmiyor. Çevre ve sahil kirliliğimiz devam ediyor. Temmuz ayı olağan üstü belediye toplantısında şöyle bir durum gelişti. Toplantıda bana sözlü ve fiili bir sataşma gerçekleşti. Biliyorsunuz ki başkan ile mahkemelik olduk. Espiye ilçe mahkemesinin kararı gereği başkanın yargılanma yolu kapanmışken, Üst mahkemeye şikayetimiz sonrası yargılanma kararı tekrar açıldı. Süreç mahkemede devam ediyor. Sayın Genel başkanımız Meral Akşener bu işi takip ettiğini bizzat kendisi ifade etti. Bu konu ile ilgili bana daima destek veren Genel başkanıma, İl başkanıma ve tüm teşkilatıma teşekkür ediyorum’ ’dedi.
ÖZEL HABER: TANER KARAMAN

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık