DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.9 TL

55 YILLIK MESLEK AŞKI

8 ay önce
307 kez görüntülendi

55 YILLIK MESLEK AŞKI
Reklam

Espiye ilçesinde “bisiklet doktoru” olarak da tanınan 80 yaşındaki Temel Özer, 55 yıldır bisiklet tamiriyle uğraşıyor.
Espiye’nin ilk bisiklet tamircisi olan 4 çocuk babası Özer, Merkez Mahallesi’ndeki evinin alt katında bulunan küçük dükkânında 55 yıldır müşterilerine hizmet veriyor.
Temel Özer, gençliğinde bisikleti arızalandığında ilçede tamirci olmadığı için kendi imkanlarıyla onardığını,kendisine ait olan bisikletleri de vatandaşlara kiraya verdiğini söyledi.

“Çalıştıkça ruhum serbestliyor”

Bisiklet tamiri işinde kendini geliştirdiğini ve meslek olarak
yapmaya karar verdiğini ifade eden 80 yaşındaki Özer, “Gençliğimde kendi bisikletim vardı. Arıza yaptığında ilçede tamirci olmadığı için bu işle kendim ilgileniyordum. Giresun’a gider parça alır, tamirat yapardım. Zaman içerisinde tamirciliği sevdim ve meslek edinmeye karar verdim.” dedi.

“Ömrüm yettiği müddetçe mesleğime devam edeceğim”

Espiye halkının, kendisini “bisiklet doktoru” olarak da tanıdığını vurgulayan Özer, bisiklet kiraya verdiğini, 55 yıldır müşterilerine aynı yerde tamirat verdiğini ifade etti.
Özer, “Bu işi yapmaya ilk başlayan benim. 1967 yılında evimin altında bulunan küçük dükkanımda bu işe başladım. Birkaç tane bisikletim vardı, bisikletleri kiraya veriyordum.” dedi.
Yaşının ilerlemesine rağmen bisiklet tamirciliğini ilk günkü aşkla sürdürdüğünü dile getiren Özer, “Yaşım oldukça ilerledi. Zorlansam da çalışmaktan mutluyum. Kendimi daha sağlıklı ve sağlam hissediyorum.Çalışmasam canım sıkılıyor. Çalıştıkça ruhum serbestliyor.” Şeklinde konuştu.Özer, ömrü yettiği ve sağlığı da el verdiği müddetçe mesleğine devam edeceğini belirterek, en büyük üzüntüsünün bu konudaki bilgi birikimini aktaracak çırak bulamamak olduğunu sözlerine ekledi.(FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık