DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.3 TL

38 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

4 yıl önce
287 kez görüntülendi

38 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
Reklam

Ülkemizin yeşil dokusunun geliştirilmesine katkıda bulunmak, öğrencilerde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, çevreye duyarlı bir birey olarak yetişmesini sağlamak ve toplumda çevre koruma konusunda farkındalığı artırmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında “Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor” ağaçlandırma işbirliği protokolü kapsamında 81 ilde eş zamanlı olarak fidan dikimi gerçekleştirildi.

Espiye İlçe Kaymakamı Dede Musa Baştürk,Belediye Başkanı Mustafa Karadere,Kadın Kolları Başkanı Pınar Karaman,İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Özkan Ardal,İlçe Emniyet Müdürü Ali Osman Hal,Orman İşletme Müdürü Muharrem Yorulmaz,Kurum ve Daire Amirleri katıldı.
Törenin açılış konuşmasında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi.
Törende konuşan, Orman İşletme Müdürü Muharrem Yorulmaz “Çok kıymetli çocuklarımız, öğretmenlerimiz. Bugün güzel havada güzel bir etkinlik için burada birlikteyiz. Yine çocuklarımız aslında fidanlarımız, diğer fidanlarla buluşmak suretiyle fidanlarımızı dikeceğiz. İnşallah 38 bin fidanımızı bu kampanya kapsamında toprakla buluşturmuş olacağız. 38 bin az bir rakam değil. İlimizin çeşitli yerlerinde fidanlarımız dikilmiş olacak. Ülkemizin her tarafında bugün bildiğiniz gibi aynı etkinlik Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde devam ediyor. Ağaçlarımızı koruyacağız, suyumuza sahip çıkacağız, çevremize sahip çıkacağız. Bu etkinliğimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.” ifadelerine yer verdi.
Konuşmaların ardından etkinliğin sonunda İlçe Kaymakamı Dede Musa BAŞTÜRK, ilk fidanı toprakla buluşturarak can suyu verdi. Sonrasında öğrenciler alana dağılarak kendi fidanlarını diktiler.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık