DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.3 TL

21. KARAOVACIK YAYLA ŞENLİĞİ

4 yıl önce
2.939 kez görüntülendi

21. KARAOVACIK YAYLA ŞENLİĞİ
Reklam

Espiye Karaovacık yayla şenliği yapıldı. Hafta sonu gerçekleştirilen şenliğe,Giresun Ak Parti Milletvekili Cemal Öztürk,Ak Parti İl başkanı Aytekin Şenlikoğlu,Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere,Görele Belediye başkanı Tolga Erener,Soğukpınar Belde Belediye Başkanı Özcan Özdemir,Ak Parti ilçe Başkanı Ali Küçükaydın AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri,Espiye,Yağlıdere ve Güce çevre ilçelerden ve obalardan vatandaşlar katıldı.

21. Karaovacık otçu göçü yayla şenliğinde Ak Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk ve Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere birer konuşma yaptılar.
Milletvekili Cemal Öztürk konuşmasında,Karaovacık Yaylasının Giresun yaylaları arasında önemli bir yere sahip olduğunu belirterek,şenlikte vatandaşlar bir yılın yorgunluğunu ve stresini üzerlerinden atmaya çalışıyor. Katılımcılara teşekkür ediyoruz“dedi.
Başkan Karadere ise konuşmasında,Karaovacık Yaylasının yöre kültürü açısından büyük önemi olduğunu belirterek,”Şenlik gurbette yaşayan Giresunlular ve yöre halkının kaynaşmasına vesile oluyor. Şenliğe katılan sanatçılara ve vatandaşlara gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.
15.Karaovacık Yayla Şenliğinde Zeynep Başkan,Kemal Şenpınar,Zeynep Birinci,Mehmet Hancı,Cengiz Topal,Kuşçu Hasan,Özgür Karaduman,Alim Koca,Ahmet Olgun,Ali Osman Kaygın,Güzel Esma,Umur Kara ve Uçan Kemençeci’nin söylediği türkülerle coşan ve şenlik alanını dolduran vatandaşlar, hem eğlendiler hem de horon teptiler.(Yeliz KABAGÖZ)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık