DOLAR: 18.6 TL
EURO: 18.3 TL

15 TEMMUZ DEMOKRASi VE MiLLi BiRLiK GüNü KUTLANDI

1 yıl önce
290 kez görüntülendi

15 TEMMUZ DEMOKRASi VE MiLLi BiRLiK GüNü KUTLANDI
Reklam

Espiye ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.
15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan hain darbe girişiminin 5. yıldönümünde Kaymakam, başkan ve daire amirlerince şehit ve gazi aileleri ziyaret edilerek, bayramları kutlandı. Şehitlerin mezarları başında Kuranı Kerim okunarak dua edildi.Hükümet konağı önünde düzenlenen törende Saygı duruşu İstiklal Marşı okundu. Fotoğraf sergisi açıldı.15 Temmuz ve tüm şehitlerimizin ruhları için, ilçe müftülüğü din görevlileri tarafından Kuranı kerim okudu. Espiye ilçe Müftüsü Yavuz Koçak’ta okunan hatmi şeriflerin ve Kuranı kerimin duasını yaptı.
Programda, Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, ilçe Kaymakamı Taner Tengir birer konuşma yaptılar.
İlçe Kaymakamı Taner Tengir yaptığı konuşmada,” İstiklal ve istikbalimiz uğruna canını feda eden kahramanımızın aziz hatıralarıyla büyüyecek. Hain darbe kalkışmasında vatana alçakları uğratmayan, göğsünü siper ederek milli iradeye sahip çıkan Aziz Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve sıhhat diliyorum “ dedi.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlamalarında konuşan Belediye Başkanı Mustafa Karadere ise yaptığı konuşmada,“Demokrasimizde Cumhuriyetimiz de 15 Temmuz’da rüştünü ispatladı.15 Temmuz devletimizin kılcal damarlarına kadar sızmış bir hain hareketin illegal yollarla ülkemizde silahlı kuvvetlerin içinde bir grubun desteklediği bir hareketle darbe girişiminde bulunma ve o hainliği göstermeyi cesaret ettiği tarihe kara bir gün olarak geçtiği gündür ama o günün sonunda milletimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına kulak verdi ve sokaklara fırladı. Yüreğiyle, bedeniyle, elleriyle darbeye hayır dedi. O hayır değiş en güzel cevap oldu. O kara gün bir bayram gününe dönüştü. Aslında bugün devletimizin yeniden doğduğu gün. 15 Temmuz o hain yapıdan ülkemizin Türkiye’nin kurtulduğu gündür” diye konuştu.
Espiye İmam hatip lisesi öğretmeni Coşkun Kandemir’ in sunduğu programda slayt, sinevizyon gösterisi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması ilgi ile izlendi. Öğrenciler 15 Temmuz ‘la ilgili şiirler okudular. Program 00.13’de okunan salâ ile sona erdi.
15 Temmuz Bayramı kutlama törenine, Espiye Kaymakamı Taner Tengir,Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Cumhuriyet Savcısı Mahmut Gazi Kuruş, MYO Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Şahin, ilçe MEM Ömer Karakayalı, Jandarma Komutanı üsteğmen Barış Doğan, Emniyet Müdür vekili Yaşar Koç, Birkan Erden, İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, daire amirleri, okul müdürleri, şehit ve gazi yakınları, siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.(FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık