DOLAR: 18.6 TL
EURO: 18.3 TL

TIĞ-SAN ‘IN KAPATILMASINA TEPKi!..

4 ay önce
237 kez görüntülendi

TIĞ-SAN ‘IN KAPATILMASINA TEPKi!..
Reklam

Espiye’de 20 yıldır faaliyet gösteren Tığ-San çakıl kırma ve beton santralinin kapatılmasına üç muhalefet partisi tepki gösterdi.
CHP Espiye İlçe Başkanı Eşref BODUR,İYİ Parti Espiye İlçe Başkanı Adnan ŞAHAN ve DEVA Partisi Espiye İlçe Başkanı Sezai KAHVECİ ile birlikte Tığ-San firmasının Arpacık köyü altındaki işlerine giderek,çalışan işçiler ve firma sahibi ile birlikte basın açıklaması yaptılar.
Yapılan ortak basın açıklamasında,”İşsizliğin çoğaldığı,Gençlerimizin iş için Amerika kapılarına gittiği bir dönemde,52 işçinin çalıştığı,ekonomik olarak Espiyemize katkı sunan,Katma Değer Üreten bu firmanın kapatılmasını Protesto ederek,derhal bu yanlıştan dönülmesini istediler.
Gelevera deresi vadisinden geçici ruhsat ile proje olarak çalışma hakkı olan diğer işletmeler ;Bulancaklı,Trabzonlu ve Ordulu firmalar Tığ-San ile aynı kategoride olmalarına rağmen,bir tek Tığ-San firması neden kapanmaktadır.
Espiyeli bir firma olan Tığ-San İnşaat sahibi Enver Tığ köy halkının ihtiyacı olan stabilize malzemeleri ücretsiz vermekte,köy halkına her türlü desteği vermekte olan sosyal bir işletmedir. Üç muhalefet partisi,İktidar Partisi Yöneticileri başta olmak üzere AKP Espiye İlçe Başkanı,Espiye Belediye Başkanı,Espiye Kaymakamı ve Giresun Valisi’nin Tığ-San Firmasının kapatılmasına ve 52 işçinin işsiz kalmasına derhal son vermelerini,ellerinden geleni yapmalarını,Tığ-San’ın faaliyetine devam etmesini istediler”.(YGHS)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık