DOLAR: 18.5 TL
EURO: 18.1 TL

ŞiiR YARIŞMASI DÜZENLENECEK

4 yıl önce
560 kez görüntülendi

ŞiiR YARIŞMASI DÜZENLENECEK
Reklam

Espiye Belediyesi, İlçe milli Eğitim Müdürlüğü ve Yöremiz Gazetesi işbirliği ile “ESPİYE,
GELEVERA DERESİ, YAĞLIDERE DERESİ” konulu şiir yazma yarışması düzenleneceği bildirildi.

Lise 8.9.10.11. ve 12. sınıf öğrencileri katılacak olup yarışmaya katılacak olanlar 25 Mart 2018 tarihine kadar eserlerini ilçedeki Ortaokul ve Lise Müdürlüklerine teslim edileceği kaydedildi.
Öğrencilere ders dışı sanatsal etkinliklerde bulunma, yazarak kendilerini ifade etme becerisi kazandırma, edebiyata, estetik değerlere, yaşadığı çevreye duyarlılıklarını artırma, yetenekli öğrencileri bulma ve destekleme, Espiye’yi tanıtmak, Espiyeli olma ruhunu pekiştirmek olduğunu beliren yetkililer,
“ESPİYE, GELEVERA DERESİ, YAĞLIDERE DERESİ” Espiye, Espiye’yi doğu ve batısından kuşatan Gelevera Deresi ile Yağlıdere Deresi’ni ayrı ayrı veya birlikte anlatan, Espiye’nin tarihi, kültürü, örf, adet, gelenekleri, sosyal hayatı ile doğal güzelliklerini ifade eden, öğrencilerin yaşadıkları yakın çevresi Espiye’ye dair anılarını, duygularını yaşattığı şiirler ile katılabilecekleri kaydedildi.
Espiye İlçesi sınırları içerisindeki tüm ortaokul son sınıf (8.sınıf) öğrencileri ile lise düzeyindeki (9,10,11.12.sınıflar) öğrenciler katılabilecekleri Şiir yarışmasında Seçici Kurul üyelerinin birinci derecede yakınları yarışmaya katılamayacağı, Öğrenciler, yarışmaya, ilk defa yazacakları, daha önce hiçbir yerde yayımlanmayan, tamamı kendi eseri bir şiirle katılabilir. Şiirler, 12 punto yazı karakteriyle en fazla iki A4 kağıdını geçmeyecek şekilde kağıdın ön yüzüne yazılarak teslim edebilecekleri, Öğrenciler; yarışmanın temasına bağlı kalarak, hece veya serbest tarzda şiirleriyle yarışmaya katılabilecekleri, Yarışmaya katılan şiirler için telif ücreti ödenmeyeceği, Yarışmaya katılan şiirler; Seçici Kurul Tarafından; konuya bağlılık, dil, üslup, anlatım, edebi sanatlar, imge, özgün olma, kelime, içerik ve duygu zenginliği, Türkçeyi kullanma gücü vb bakımlardan değerlendirilerek sıralanacağı ifade edildi.
Şiir yarışmasına katılmak isteyen öğrencilerin, 1 Şubat-25 Mart arasında okul müdürlüklerine başvurabilecekleri, yarışma sonunda dereceye girecek Birinciye: 2000 (ikibin)TL, plaket ve kitap, İkinciye: 1000 (bin)TL, plaket ve kitap, Üçüncüye: 500 (beşyüz)TL, plaket ve kitap ve Seçici Kurul’un belirleyeceği 7 öğrenciye mansiyon olarak kitap hediye edileceği açıklandı.
(FİKRET BIYIK )

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık