DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.4 TL

ŞEHİT KABRİ BAŞINDA DUALARLA ANILDI

6 ay önce
234 kez görüntülendi

ŞEHİT KABRİ BAŞINDA DUALARLA ANILDI
Reklam

2019 yılında Hakkari’nin Çukurca ilçesi Kavuşak Seriberi Üst Bölgesi’nde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Şehit Murat Şahin,Espiye İlçesinde şehadetinin 3.yıldönümünde kabri başında dualarla anıldı.
Espiye ilçe Müftülüğü din görevlileri ile Espiye Şehit Murat Şahin Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından ilçeye bağlı Yeniköy Köyü Merkez Caminde Cuma Namazı öncesi program düzenlendi.
Programda din görevlileri ve öğrenciler tarafından Kur’an-ı kerim,ilahi ve mevlit okundu. Giresun il Müftüsü Ramazan Topcan okunan Kur’an-ı kerimin duasını yaptı.
Şehit Murat Şahin’i anma programına ilçe Kaymakamı Taner Tengir,belediye Başkanı Mustafa Karadere,il Müftüsü Ramazan Topcan,ilçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Karakayalı, Şube Müdürleri Adnan Yazıcı,Ramis Baştuğ,ilçe Müftü Vekili Ömer Çınar, Özel İdare Müdürü Mürsel Mert,Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Hikmet Domaç,köy muhtarları,şehidin yakınları ile vatandaşlar katıldı.
Kaymakam Taner Tengir ,belediye başkanı Mustafa Karadere,Espiye ilçesinde 2019 yılında Hakkâri’de, Irak sınırında güvenlik güçleriyle PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Yeniköy’lü Şehidimiz Murat Şahin şehadetinin 3. senesi devriyesinde dualarla andık. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık, şehit ve gazi yakınlarımıza ve tüm milletimize sabırlar dilediler.
Yeniköy köyü muhtarı Refik Kuş ve Şehit babası Alaaddin Şahin ise, Köylerinde düzenlenen Kuran tilavetine katılan yetkililere ve davetlilere teşekkür ettiler.(FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık