DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.6 TL

SAKARYA KÖYÜNE TÜRK BAYRAĞI DİKİLDİ

2 yıl önce
1.699 kez görüntülendi

SAKARYA KÖYÜNE TÜRK BAYRAĞI DİKİLDİ
Reklam

Espiye ilçesi Sakarya köyüne 3 adet Türk bayrağı dikildi.
Sakarya köyü muhtarı, Espiye belediyesi ile Espiye Ülkü Ocakları başkanlığınca Sakarya Köyüne 3 adet Türk bayrağı dikildi.
Sakarya Köyü Muhtarı Nurullah Turan, ilçe belediyesi ve Ülkü Ocakları İşbirliyle Sakarya Köyü Merkez Camisi, Sakarya Köyü Akkaş Mahalle Camisi ile eski köy ilkokulu bahçesine Türk bayrağı dikildiğini söyledi.
Sakarya Köyü Muhtarı Nurullah Turan, “Sakarya köyüne üç tane Türk bayrağı diktik. Allah’ıma şükür, bu üç bayrağın anlamı bizim içi çok büyük. Türk Bayrağını iki camimizin kapısına bir tanede okul kapımıza diktik. Tepecubuk mahallesine de 30 metrelik Türk bayrağını en kısa sürede dikeceğiz. Allah nasip ederse bu bayrağı da dikip Espiye’mize güzellik katacağız. Muhtarlığım döneminde verilen sözlerden bir tanesini daha yerine getirdik” şeklinde konuştu.
Muhtar Turan, “Sakarya köyünde dev Türk bayrağını göklerde dalgalandırmak istedik. Şehit kanlarıyla yıkanmış olan bayrağımızı göndere çekmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Köye Türk bayraklarının dikilmesinde emeği geçen Espiye belediye başkanı Mustafa Karadere’ye, Espiye Ülkü Ocakları başkanı Ömer Turan’a ve köy halkına teşekkür ediyoruz” dedi.(FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık