DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.6 TL

MEHMETÇİK’E ZAFER DUASI

4 yıl önce
513 kez görüntülendi

MEHMETÇİK’E ZAFER DUASI
Reklam

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Suriye’nin Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek üzere başlatılan “Zeytin Dalı Harekatı”nın zaferle sonuçlanması için Espiye’de Asker Uğurlama töreninde  Mehmetçik’e dua edildi. Yöremiz Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ziya Gökçe’nin oğlu Hidayet Gökçe’nin Amasya’ya askere gitmesi nedeniyle evinde Mehmetçik’e Zafer Duası Yapıldı, Fetih Suresi Okundu.

Programda,Espiye ilçe Müftülüğü din görevlilerince Fetih Suresi okundu. Espiye ilçe Müftüsü Yavuz Koçak tarafından Fetih Suresinin nüzul sebebi ve önemini anlatarak, vatan sevgisi, askerlik, şehitlik ve gaziliğin önemi hususunda sohbet etti.
Ulu Cami İmam Hatibi Neşet Kandemir tarafından harekatın başarılı olması için Mehmetçik’e ve askere gidecek tüm askerlere dua yapıldı.
Asker Uğurlama törenine, Espiye ilçe Müftüsü Yavuz Koçak,İGM Üyesi Mehmet Abdioğlu,AK Parti ilçe Başkanı Ali Küçükaydın, AK Parti Yönetim kurulu üyeleri, Ziraat Odası Başkanı Raif Uçar, din görevlileri ile davetliler katıldı. Programa katılanlara çeşitli ikramlar yapıldı.
Yöremiz Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ziya Gökçe oğlu Hidayet Gökçe’nin Amasya’ya askere gitmesi nedeniyle evinde düzenlenen Kuran ziyafetine katılanlara yetkililere ve davetlilere teşekkür etti.

(FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık