DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.6 TL

KRAVAT BAĞLAMA ŞAMPİYONUNDAN YENİ REKOR

3 yıl önce
465 kez görüntülendi

KRAVAT BAĞLAMA ŞAMPİYONUNDAN  YENİ REKOR
Reklam

YURT dışında birçok ülkede katıldığı yarışmalarda 2 saniyede bağladığı kravatla birincilikler elde eden Sebahatin Kara, geliştirdiği teknikle rekorunu egale ederek 1 saniye de kravat bağlıyor. Elleri arkada da aynı performansı göstererek kısa sürede kravat bağlayan Kara, daha önce başvurup sonuç alamadığı Guinness Rekorlar Kitabı’na da yeniden başvurmaya hazırlandığını söyledi.Edirne’de tekstil işiyle uğraşan ve yurt dışında birçok ülkede katıldığı kravat bağlama yarışmalarında şampiyon olan Giresunlu Sebahattin Kara,Yöremiz Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ziya Gökçe ziyaretlerde bulundu. Ziyaret sırasında kravatını bağlayan Kara, kravat bağlamasındaki hızlılığı nedeniyle görenleri şaşırttı.
ELLER ARKADA
KRAVAT BAĞLIYOR
Kendine özgü geliştirdiği teknikle daha önce 2 saniyede bağladığı kravatla dünya şampiyonluğunu elde eden Kara, kendini geliştirerek bu süreyi 1 saniyeye indirdi. Daha önce Brezilya’nın ünlü Rio Karnavalı’na ve Türkiye’de bazı televizyon kanallarındaki yetenek yarışma programlarına da katılan Kara, 2 saniyenin altında bağladığı kravatlarının yanı sıra şimdi ise elleri arkada da kravat bağlayabiliyor.
HIZINA KİMSE
YETİŞEMİYOR
Kravat bağlamadaki hızı nedeniyle dikkat çeken Kara, hızına kimsenin yetişemediğini öne sürdü. Kravat bağlamadaki yeteneğinin farkına bir film setinde vardığını anlatan Kara “Bu benim kravat bağlama stilim. Dünyada bir ilk olduğum için kendimle gurur duyuyorum. Kendimi bir film setinde keşfettim. Sette milletvekili rolünde oynayanlar için 60-65 kravatın bağlanması lazımdı. ‘Kravat bağlamayı bilen var mı?’ dediler. O güne kadar pek kravat bağlamayı bilmiyordum. O sırada biri ayağına koyduğu kravatı 1 saatte bağlamaya çalışıyor. Ben de elimle bağlayıp bağlayıp atıyordum kenara. Ben bile farkında değildim. Bir baktım ki herkes ağzı açık bana bakıyor. Baktım ki bayağı hızlıymışım. Şimdi de kimse hızıma yetişemiyor” dedi.(YGHS)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık