DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.4 TL

KAYMAKAM VE BAŞKAN FELAKET BÖLGESİNDE

2 yıl önce
1.287 kez görüntülendi

KAYMAKAM VE BAŞKAN FELAKET BÖLGESİNDE
Reklam

Espiye Kaymakamı Taner Tengir, Belediye Başkanı Mustafa Karadere ile beraber köylerde yaşanan felaketi yerinde görerek vatandaşlarımızın acılarını bir nebze de olsa hafifletme gayreti ile tespit çalışmaları yaptı.
Espiye ilçe Özel İdare Müdürü Mürsel MERT, Koordinesinde 8 iş makinası ile Espiye-Soğupınar beldesi yolunda kadar ulaşım yeniden hizmete açıldı.
Espiye ‘de yaşanan sel nedeniyle, Gürağaç Köprüsü, Hacıköy Köyü-Negel Köprüsü çöktü, Gelevera köprüsü bel verdi. Doğal Şelale olan Soğukpınar altında bulunan Pangal şelalesi ve değirmeni selden zarar gördü. Sel de bir kepçe birde pikap sel sularına kapıldı. Arpacık altında HES çöktü, Tığsan tesisleri araçları hariç, büyük zarar gördü.
Sel sularına kapılan Ali Aydın ile Atıf Abdioğlu hayatını kaybederken, kayıp olan bir vatandaşımızı arama ve kurtarma çalışmaları sürüyor. Soğukpınar –Ericek köyü yolunda ise altı noktada dere yatağının taşması sonucunda yolda kopmalar meydana geldiği, hasar gören yollarda çalışmaların en kısa sürede başlayacağı bildirildi.
(Fikret Bıyık-Ahmet Turan )

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık