DOLAR: 15.9 TL
EURO: 16.9 TL

KAYIP CANTÜRK HALA ARANIYOR

1 yıl önce
2.599 kez görüntülendi

KAYIP CANTÜRK HALA ARANIYOR
Reklam

Giresun Valisi Enver Ünlü, Espiye ilçesinde 22 Ağustos’ da aşırı yağış sonucu meydana gelen afette
kaybolan Umut CANTÜRK’ ü arama-kurtarma çalışmalarının yapıldığı bölgede incelemelerde bulundu.
Vali Ünlü, yaşanan felaketin ardından gece-gündüz demeden sık sık afet bölgelerini ziyaret ederek, bölgedeki arama-kurtarma ve afetin yaralarının sarılması için yapılan çalışmaları yerinde incelemeye devam ediyor.
Vali Ünlü, Espiye-Kaşdibi Köyünde aracı ile sele kapılan Umut Cantürk’ü arama-kurtarma çalışmalarını takip ederek, Espiye ilçe Kaymakamı Taner Tengir ve AFAD görevlilerinden bilgi aldı.
Vali Ünlü Umut CANTÜRK’ün Yağlidere deresinde arama-kurtarma çalışmalarının yapıldığı alanlarda incelemelerde bulunarak, çalışmaların aralıksız devam etmesini istedi.
Espiye ilçesi Kaşdibi Köyünde sele kapılan Umut Cantürk’ü arama-kurtarma faaliyetlerine; Çanakkale, Balıkesir, Erzurum, İstanbul, Kastamonu, Samsun ve Van illerinden 35 AFAD personeli, 21 araç ve 3 bot, Giresun ve Malatya Jandarma’dan 19 personel, 2 araç ve 2 tane K9 köpeği, UMKE, Karayolları ve DSİ’nin personel ve iş makinalarıyla birlikte toplam 64 personel 31 araç, 2 tane K9 köpeği ve 3 bot ile aralıksız devam ediliyor.
Yaşanan afetin ardından kaybolan vatandaşlarımıza ulaşmak için kesintisiz çalışmalara devam edildiğini belirten Vali Ünlü, “Bölgede arama-kurtarma çalışmalarına 27 gündür aralıksız devam eden yüzlerce personel ve AFAD gönüllüsünün olağanüstü bir gayret gösterdiğine dikkat çeken Vali Ünlü, işinin ehli arama-kurtarma görevlilerinin yanı sıra iş makinalarıyla bu çalışmalara destek veren operatörlerin de yüzlerce dönüm alanda çok hassas ve uzmanlık gerektirecek bir çaba gösterdiklerini ifade etti.(FİKRET BIYIK )

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık