DOLAR: 13.7 TL
EURO: 15.5 TL

”KARNEMİ DOLDURUYORUM TRAFİĞE GÜVENLE ÇIKIYORUM

2 yıl önce
423 kez görüntülendi

”KARNEMİ DOLDURUYORUM TRAFİĞE GÜVENLE ÇIKIYORUM
Reklam

Ülkemizde her bayram zamanı yaşanan kazalarla ilgili olarak trafik canavarının hızını kesmek isteyen Emniyet Genel Müdürlüğü çocuklarla birlikte bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.

31 Mayıs-20 Haziran 2019 tarihleri arasında Ramazan Bayramı tatil dönemi süresince çocuklara yönelik İçişleri Bakanlığınca “Karnemi dolduruyorum, trafiğe güvenle çıkıyorum” sloganıyla başlatılan proje kapsamında en başarılı 100 karneyi dolduran çocuk, bisikletle ödüllendirilecek. Trafikte çocukların araç kullanan ebeveynlerinin yaptığı hataları bu karneye işleyecek.

Espiye İlçe Emniyet Müdürlüğü, ‘Karnemi dolduruyorum, trafiğe güvenle çıkıyorum’ kampanyası ile ilgili olarak Şehit Burak Cantürk uygulama noktasında sürücülere broşür dağıtıp, bayram şekeri ve kolonya ikram etti. İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetim Amiri Orhan Özkul, yıl içerisinde çocuklara, vatandaşlara ve sürücülere yönelik etkinliklerle bilinçli sürücü yetiştirmek yönünde çalışmalar sürdürdüklerini söyledi.

Özkul; “2019 ‘Yaya öncelikli trafik’ yılı ilân edildi ve kampanyalar başlatıldı. Bu Ramazan Bayramı’nda da ‘Karnemi dolduruyorum, trafiğe güvenle çıkıyorum” projemiz var. Sürücü seyahat karnesinde çocuklarımız adını soyadını, yaşadığı yeri, arabayı kimin kullandığını ve plakasını yazıyor, daha sonra sürücü yayalara yol verdi mi? emniyet kemeri takılı mı? hız kurallarına ve trafik ışıklarına uyuyor mu? diye çizelgeler var. Araç içinde çocuklarımız aracın sürücüleri anne ve babalarına notlar veriyor. Sürücü hakkındaki görüşlerini yazıyorlar. Karneyi dolduran çocuk ve sürücü imzalıyor. Daha sonra bu karnenin fotoğrafını çekip ‘trafikkarnem’ hastagi ile ‘trafikegm’ adresine twitter üzerinden gönderiyor. En çok takdir alan 100 karneye Emniyet Genel Müdürlüğü birer bisiklet verilmiş olacak. Hem çocuklarımızı sevindirmiş, hem de çocukların vasıtasıyla anne babaların sürüş esnasında kurallara daha çok uymalarını sağlanacak. Trafik uygulaması yaptığımız her noktada durduğumuz araçlarda çocuklar varsa bu karneyi dağıtacağız ” dedi. Düzenledikleri karnenin fotoğrafını çekecek olan çocuklar ‘trafikkarnem’ hastagi ile twitter üzerinden Emniyet Genel Müdürlüğü’nü etiketleyerek paylaşım yapacak. Bu paylaşımların arasından en beğenilen 100 karneye bisiklet hediye edilecek.

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık