DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.6 TL

HAYAT BOYU ÖĞRENME TOPLANTISI YAPILDI

1 yıl önce
250 kez görüntülendi

HAYAT BOYU ÖĞRENME TOPLANTISI YAPILDI
Reklam

Espiye ‘de Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu Toplantısı Yapıldı.
Espiye ilçe kaymakamı Taner Tengir’in başkanlığında, Espiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün düzenlediği İlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Toplantısı gerçekleştirildi.
Espiye ilçe Müftülüğü salonunda yapılan toplantıya Taner Tengir,Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Jandarma Komutanı üsteğmen Barış Doğan, Emniyet Müdürü Yılmaz Uysal, MYO Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Karakayalı, Sağlık Müdürü Tuğrul Yıldırım, Gençlik ilçe Spor Müdürü H.Tolga Cebeci, HEM Müdürü Melike Ünver, okul müdürleri ile STK temsilcileri katıldı.
Toplantıda, HEM Müdürü Melike Ünver, Belediye Başkanı Mustafa Karadere ve kaymakam Taner Tengir birer konuşma yaptılar.
Hayat Boyu Öğrenme faaliyetleri, Espiye genelinde açılan kurslar ve kursiyer sayıları, Pandemi sürecinde ve yıl içinde gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgiler veren HEM Müdürü Melike Ünver, 2021-2022 eğitim öğretim yılında planlanan çalışmaları dile getirdi.
Belediye Başkanı Mustafa Karadere, “Eğitimin hayat boyu devam eden bir süreç olduğu düşüncesi ile “Hayat Boyu Öğrenme” faaliyetlerini çok önemsiyor, toplumun tüm kademelerinde yaygınlıkla sürdürülmesini amaçlıyoruz. Bu faaliyetleri ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın istihdamına katkı sağlayan, okul dışındaki bireylerin akademik ve sosyal becerilerini geliştirmeye imkân sunan olanaklar olarak görüyoruz. Bu nedenle eğitime her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.
Hayat boyu öğrenme ve yüz yüze eğitimle beraber şimdiden tedbirleri okul müdürleri ile görüşerek her türlü desteğe hazır olduklarını belirten Espiye kaymakamı Taner Tengir toplantıda yaptığı konuşmasında, “Hayat Boyu Öğrenme faaliyetlerinin örgün eğitimin dışında her kesime hitap eden bir yönü olduğuna vurgu yaparak, “Bu alanın iyi yönetilmesi yerel potansiyelin ekonomiye dönüştürülmesinde, Espiye’nin otantik ve doğal yaşamının getirdiği ürünlerin turizmin hizmetine sunacak şekilde sistematik ve nitelikli olarak üretilebilmesi ilçemizin kalkınmasında büyük öneme sahiptir” dedi. (FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık