DOLAR: 15.9 TL
EURO: 16.7 TL

HACILAR GÖZYAŞLARI VE DUALARLA UĞURLANDI

3 yıl önce
489 kez görüntülendi

HACILAR GÖZYAŞLARI VE DUALARLA UĞURLANDI
Reklam

Espiye ilçesinden bu yıl hacca gidecekler törenle uğurlandı.
Espiye’den 2018 yılında Hacca gitmeyi hak kazanan 34 kişi kutsal topraklara yakınları tarafından gözyaşları ve dualarla uğurlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonuyla hac farizasını yerine getirmek için Espiye ilçesinden bu yıl kutsal topraklara gidecekler için Ulu Camisi’nde uğurlama töreni düzenlendi. Espiye ilçe Müftü vekili Mehmet Emre törende yaptığı konuşmada, kura sonucu hacca gitmeye hak kazananların çok nasipli olduklarını belirterek, hacda kendilerine verilen eğitime göre hareket etmelerini istedi.
Emre, hacı adaylarının zorlanmadan ibadetlerini yerine getirlemeleri ve sağlıkla dönmeleri için dua ettiklerini ifade ederek, “Onlar da inşallah bizler için vatanımız için, milletimiz için İslam alemi için kutsal topraklarda dua ederler. Rabbim hacı adaylarımızın yaptığı ve yapacağı ibadetleri kabul buyursun.” dedi.
Uğurlamada, Espiye ilçe Müftülüğü Din Görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim, İlahiler, Tekbirler, Selavat-ı Şerifler okundu. Espiye ilçe Müftü vekili Mehmet Emre’nin ettiği duanın ardından Güce İlit Köyü Cami İmam Hatibi Ümit Güler’in başkanlığındaki hacı adayları, dualarla kutsal topraklara uğurlandı.
“Yıllardır dört gözle bugünü bekliyorduk” Mukaddes topraklara gidecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren hacı adayları, bu güzel duyguyu bütün Müslümanların yaşamasını gerektiğini belirterek, dört gözle bugünü beklediklerini söylediler.34 hacı aileleri ve yakınları ile vedalaşarak Ordu hava alanına hereket ettiler.(FİKRET BIYIK )

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık