DOLAR: 18.6 TL
EURO: 18.3 TL

HACI ABDULLAH HALiFE ANILACAK

3 hafta önce
114 kez görüntülendi

HACI ABDULLAH HALiFE ANILACAK
Reklam

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde Müslümanlığın yaygınlaşmasında büyük rol oynadığı bilinen ve Yavuz Sultan Selim’in hocası olduğu belirtilen Hacı Abdullah (Sarı Halife) Halife için Yağlıdere ilçesinde anma töreni düzenlenecek.
Yağlıdere ilçesine bağlı Tekke ve Tuğlacık köylerinde 17 Eylül cumartesi günü 24.’si düzenlenecek Hacı Abdullah Halife Anma Programı’na yoğun ilgi gösterilmesi bekleniyor.
Tekke Köyü Kültür Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Erhan Güvenoğlul, yaptığı açıklamada, bu yıl 24.’si yapılacak anma töreninde, Kur’an-ı Kerim ve ilahi okunacağını, dua edileceğini Hacı Abdullah Halife’nin şahsiyetini tanıtan çeşitli konuşmalar yapılacağını, Tuğlacık ve Tekke köylerinde bulunan türbesi, camisi, dergahı, değirmeni, misafirhanesi, beratları, fermanları ve külliyesinin ziyaret edileceğini söyledi.
Her yıl mayıs ayının ilk haftasında yapılan anma gününü Ahilik Haftası kapsamına aldıklarını anlatan Güvenoğlu, anma gününe Yağlıdere”nin yanı sıra İstanbul, Bursa, Gebze ve çeşitli ilçelerden çok sayıda davetlinin katılmasını beklediklerini kaydetti.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık