DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.6 TL

GEDüK, KARADENiZ BöLGE BAŞKANI SEÇiLDi

1 yıl önce
255 kez görüntülendi

GEDüK, KARADENiZ BöLGE BAŞKANI SEÇiLDi
Reklam

Akıncı Ahiler Teşkilatı Olağanüstü Genel Kurulunu Yaptı.
Akıncı Ahiler Teşkilatı Olağanüstü Genel Kurulu İstanbul Fatih- Aksaray Akgün Otelde gerçekleşti. Genel Başkan Cevdet Gökçe’nin ve yöneticilerin katılımı ile gerçekleşen olağanüstü genel kurulda, bölge başkanlıklarına seçilen isimlerin mazbataları verildi. Genel kurulda Karadeniz Bölge Başkanlığına Espiye’ nin sevilen esnaflarından Ercan Gedük getirildi.
Bu önemli ve anlamlı göreve getirilmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gedük,”Akıncı Ahiler Teşkilatı Karadeniz Bölge Başkanlığı ‘nın tarafıma tevdi edilmesinden gurur duydum. Büyük bir teşkilatın bölge başkanlığının ilçemize önemli getirileri olacağını biliyoruz.” dedi.
Yaptığı açıklamada, Ahilikle ilgili bilgiler veren Karadeniz Bölge Başkanı Ercan Gedük, Ahiliği; cimriliği bırakıp lütuf sahibi olmak, zulüm etmeyip sıcaklık ve yumuşak başlı davranmak , tokluk ve lezzet kapısını nefsin isteklerine kapatmak, yalan kapısına yaklaşmayıp daima doğruluğun kapısında olmak olarak niteleyerek şunları kaydetti:”
Ahilik; başka bir anlatımla, iyi ahlakın, doğruluğun, kardeşliğin, yardımseverliğin kısaca güzel meziyetlerin birleştiği sosyoekonomik bir yapının adıdır.
Kökü, eski Türk töresinde olan ve Anadolu’da yüksek bir gelişim gösteren esnaf, zenatkaar, çiftçi vb. tüm meslek erbabı kişilerden gelmektedir.
Ahiliğe sosyal güvenlik tarafından bakarsak, Batının bile geleceğini kara kara düşündüğü SGK sistemi, Ahilik geleneğinde akıcı ve akılcı bir şekilde çalışmış, direkt ihtiyaç sahiplerini hedef almıştır. Bilindiği gibi emeklilik kavramı çalışamayacak durumda olanlar için geçerlidir. Zengin bir iş adamının SGK’ dan emekli maaşı alması doğru değildir. Akıncı Ahilik Teşkilatı bunu böyle tanımlamaktadır.
Teşkilatımızın Akıncılık kısmını kısaca anlatmaya gelirsek, Akıncılar Selçuklu döneminden itibaren Osmanlı’ da düşmanı yıpratmayı hedef alan ve düşman üstüne ilk hücum eden teşkilattır. Devlet-i Ebed Müddet için mücadele eden kişilerden oluşmaktadır.Ve Devlet-i Ebed Müddet inancı devletin ilelebet devam edeceği asla parçalanmayacağı ve bölünemeyeceği şuurunu taşımaktadır.” İfadelerini kullandı.
İlk Resmi Ziyaret Espiye Kaymakamına
Akıncı Ahiler Teşkilatı Karadeniz Bölge Başkanı Ercan Gedük mazbatasını aldıktan sonra ilk resmi ziyaretini Espiye Kaymakamı Taner Tengir’e gerçekleştirdi. Espiye Kaymakamlığında gerçekleşen ziyarette Kaymakam Tengir, Başkan Ercan Gedük’e ‘’hayırlı olması dileğinde bulunarak Başkanlık görevinde başarılar’’ diledi.
Akıncı Ahiler Teşkilatı Karadeniz Bölge Başkanı Gedük ise “ Öncelikle göstermiş olduğu samimiyet ve sıcak ilgiden dolayı Sayın Kaymakam Taner Tengir Beye teşekkürlerimi sunuyorum’’dedi.
Gerçekleşen ziyaretin ardından Kaymakamlık makamında çekilen fotoğraf ile ziyaret sona erdi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık