DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.9 TL

‘’DOĞAYA SAYGI DUY YENİDEN KULLAN’’ ADLI ETWİNNİNG PROJESİ

5 ay önce
190 kez görüntülendi

‘’DOĞAYA SAYGI DUY YENİDEN KULLAN’’ ADLI ETWİNNİNG PROJESİ
Reklam

Şehit Hüseyin Tahmaz İlkokulu 1-D sınıf öğretmeni Haluk Dündar öğrencileri ile birlikte ‘’Doğaya Saygı Duy Yeniden Kullan’’ adlı eTwinning Projesine katıldı. Projede yapılan faaliyetlerle ilkokul seviyesinde küçük yaşlardaki çocukların çevresel sorunlara karşı duyarlıklı ve farkındalıklarının artırılması sağlanacak.
Öğrencilerin atıkların bazılarının geri dönüştürülüp yeniden kullanabileceğini, doğaya saygı duymanın çevreye olan davranışlarımızla gerçekleşebileceğini, doğaya olan bu saygıyı atıkları tasarlayıp yeniden kullanarak gösterebileceklerini anlamalarını sağlayıp doğaya karşı bilinçli, yeniden kullanım hakkında bilgili bireyler olarak yetişmeleri sağlanacaktır.
Proje kapsamında öğrenciler atık malzemelerden; hayvanlara yemlik, dokuz taş ve dümen zeka oyunları, saksı, müzik aleti tasarladılar. Ayrıca web 2 araçlarının (Bitmoji, Chatterkid, Quizizz, Jigsaw, eBook) kullanımını öğrenerek; yeniden kullanımla ilgili etkinlikler tasarladılar. Ortak etkinlikler kapsamında Ülkemiz genelinde 9 okul ile birlikte İstiklal Marşımız, proje isim ile akrostiş şiir çalışması ve proje konulu hikâye yazma (eBook) çalışmalarında bulundular.(AHMET TURAN)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık