DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.7 TL

DİN GÖREVLİLERİNE YAZ KURSU SEMİNERİ

5 yıl önce
410 kez görüntülendi

DİN GÖREVLİLERİNE YAZ KURSU SEMİNERİ
Reklam

Espiye’de din görevlilerine yönelik yaz Kuran kursu semineri düzenlendi.

12 Haziran 2017 Pazartesi günü başlayacak olan Yaz Kur’an kurslarında görev alacak din görevlileri için Espiye’de eğitim semineri gerçekleştirildi.

Espiye Müftülüğü’nce İHL salonunda düzenlenen seminere, Giresun İl Müftü Yardımcısı Murat Mutlu, İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, Espiye Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Turan ve din görevlileri katıldı.

Müftü Koçak burada yaptığı konuşmada, yaz Kuran kurslarında görev alacak imam hatip, müezzin kayyım ve Kuran kursu öğreticilerine yönelik bir gün süren “Seminerde yaz Kuran kursu ve kurs sisteminin, kurslarda eğitim metotlarının önemiyle ibadet, itikat, ahlak, Kuran öğretme metotlarının önemi hakkında çeşitli bilgiler verildiğini belirtti.

İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, Yaz Kuran kurslarımızın 12 Haziran 2017 Pazartesi günü başlayacağını, velilerimizin öğrencilerini mutlaka camilerimize, kuran kurslarına getirmelerini, 2 ay boyunca verilecek eğitim fırsatını iyi değerlendirmelerini istedi.

Espiye İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen ve Giresun İl Müftü Yardımcısı Murat Mutlu tarafından verilen eğitim seminerinde  Kur’an kurslarında görev alacak personellere İletişimde Engeller ve Etkili İletişimin Yolları, Ders Materyali Üretilmesi ve Öğreticilerle Paylaşılması, Öğrencinin durumuna göre ders anlatımı konuları üzerinde duruldu.

Seminerde din görevlilerine, Yaz Kur’an kurslarına devam eden öğrencilerin eğitim ihtiyaçları, eğitimin süresi, öğrenci velilerinin tatil programları, eğitimin etkin ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi gibi etkenler aktarıldı.*FİKRET BIYIK*

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık