DOLAR: 18.6 TL
EURO: 18.3 TL

CUMHURBAŞKANI GİRESUN’A GELDİ

4 yıl önce
937 kez görüntülendi

CUMHURBAŞKANI GİRESUN’A GELDİ
Reklam

Giresun ve Trabzon İl Kongreleri’ne katılmak üzere Giresun-Ordu Havalimanı’na gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, buradan helikopterle Giresun Atatürk Stadı’na inerek kongrenin yapılacağı 19 Eylül Kapalı Spor Salonu’na geçti.

Espiye’den katılımın büyük olduğu kongreye Belediye Başkanı Mustafa Karadere,AK Parti ilçe başkanı Ali Küçükaydın,Kadın Kolları başkanı Pınar Karaman ve Gençlik kolları başkanı Samet Önal’ın öncülüğündeki organizasyona ilçe geneli,köy ve mahallelerden çok sayıda vatandaş katıldı.
AK Parti Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere kongre öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile kısa bir görüşme yaparak ilçede ki yatırımlar ile ilgili bilgiler verdi.
AK Parti Espiye İlçe başkanı Ali Küçükaydın ise yaptığı açıklamada,”Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Giresun’da görmek bizlere çok büyük onur verdi.Teşkilatlarımızın kusursuz ve özverili organizasyonları ile ilçemizde yine tarih yazarak Cumhurbaşkanımızı çok güçlü bir şekilde karşılamanın mutluluğunu yaşadık.Bu konuda Espiye bir kez daha farkını ortaya koydu.Bizlere bu gururu yaşatan Ak Parti ilçe teşkilatıma,ilçe halkıma,köy halkıma şükranlarımı sunuyorum.Soğuk havaya karşı yoğun ilgi gösteren Espiye halkına çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Kapalı spor salonuna gelişinde alandaki Giresunlular’a seslenen Erdoğan, “Dün buralarda biraz dolaştık. Hava malum baya yağışlıydı, fırtına vardı. Şöyle havalimanının üzerinde bir o tarafa bir Ordu tarafına gittik, sonunda Samsun’a döndük. İndik ve bu defa helikopter ile Ordu’ya geldik kongremizi yaptık ve döndük. Bugün sizlerle beraberiz. 6. Olağan Kongremiz hayırlara vesile olsun” diye konuştu.
“Kardeşlerim yola çıkarken söyledik uzun ince bir yoldayız gidiyoruz gündüz gece. Durmak yok yola devam. Çünkü bize bu yakışır” diyen Erdoğan, “Bu hak yolda son nefesimize kadar yürüyeceğiz. İnandıklarımızı anlatacağız” ifadelerini kullandı.
Konuşmasında terörle mücadeleye de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan “Vatanımızı böldürtmeyeceğiz. PKK’sı falan filan ne oldu. Gabar’da, Cudi’de, Tendürek’te, Bestler Dereler’de inlerine gireceğiz dedik mi dedik. Girdik mi? Gömdük mü? Nereye kaçtılar Suriye’ye. Kovaladık mı? Onlar kaçıyor biz kovalıyoruz. Fırat Kalkanı ve Afrin’de kovaladık, şimdi de devam ediyoruz. 3 bin 700’yu aşkın terörist etkisiz hale getirildi. Bu millete ihanet edeni affetmeyiz. Türkiye Cumhuriyeti devletinden başka devlet tanımıyoruz. Paralel devlet Persilvanya’da arkasında kimler var biliyoruz. Onun için onları orada da kovalayacağız. Amerika ve Avrupa devletlerine gitse de kovalayacağız. Bırakmayacağız” şeklinde konuştu.
Erdoğan, daha sonra kongrenin yapılacağı kapalı spor salonuna geçti.
SALONDA KONUŞTU
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, görevi devralırken bir metal yorgunluğu olduğunu ve bunu aşmaları gerektiğine vurgu yaptığını hatırlatarak “Afrin Harekatı ile bir diriliş hamlesinin içerisine girdik; Bu yeniden dirilişi gençler özellikle ‘diriliş muştusu’ da diyebiliriz” dedi.
Kapalı spor salonuna gelişinde alandaki Giresunlular’a seslenen Erdoğan, ardından salonda partililer ile buluştu.
Salondaki konuşmasında 15 yıldır AK Parti olarak başkaları ile değil kendileri ile yarıştıklarını ve ana muhalefetin yüzde 25’lerde çakılı kalmasına bakarak asla rehavete kapılmadıklarını ve tembellik içine girmediklerini kaydeden Erdoğan “Ana muhalefetin yüzde 25’lere çıkamaması, orada çakılı kalmasına bakarak asla rehavete kapılmadık. Görevi devralırken ‘bir metal yorgunluğu var, bunu aşmamız lazım’ dedim. şimdi Afrin hareketi ile artık bir diriliş hamlesinin içerisine girdik. Bu yeniden dirilişi gençler özellikle buna diriliş muştusu da diyebiliriz. Zaten elbiseleri de giymişsiniz (asker üniforması kıyafeti giyen partili gençleri kastederek). İnşallah yeniden bu diriliş hamlesi ile 2019 Mart yerel seçimlerini, 2019 Kasım Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi dolayısıyla parlamento seçimlerine hazır mıyız? Hiçbir zaman rakiplerimizin zayıflığından ve acizliğinden güç alarak hedefini belirleyen bir siyasi hareket olmadık.” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından salondan ayrılarak Trabzon’a gitmek üzere statta kendisini bekleyen helikoptere doğru hareket etti.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık